UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

KADIN ÇİFTÇİLERE EĞİTİMLER DEVAM EDİYORpost_views_covfp Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2016 - 13:11 tarihinde yayınlandı

q1 q2 q3

​Uşak Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün Kadın Çiftçilere yönelik eğitim programı devam ediyor.

Kadın çiftçilere yönelik eğitimde ​Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Ahır Sağım Hijyeni ve gündemde olan Şap hastalığı hakkında Veteriner Hekim Ayşegül Kazgan ile İlhan Şentürk tarafından bilgilendirildi.

Kadın Çiftçilerin öncelikli olarak ihtiyaçlarına yönelik tarım ve hayvancılık alanında daha aktif rol alabilmeleri için çalışmalar yapılması hedeflendi. İlk olarak 6 Ocak 2016 Susuzören Köyünden 14 Kadın Çiftçimizin katılımı ile başlayan eğitimler, Eskisaray Köyünden  17 kadın çiftçi ile devam etti. Eğitimde Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Ahır Sağım Hijyeni ve gündemde olan Şap hastalığı hakkında Veteriner Hekim Ayşegül Kazgan ile İlhan Şentürk tarafından eğitim verdi.

Eğitim sonunda söz alan Uşak Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Kahraman ” Göreve başladığından beri Uşak merkez ve ilçelerinde yaklaşık 200 köy kahvesinde gece eğitimleri ve üretici toplantısı yapıyoruz. Erkek çiftçilerimize anlatılan bilgilerin,  üretimin her alanında çalışan kadın çiftçilerimize aktarmak gerektiğini düşünüyoruz. Üretimi ve üretimdeki kaliteyi artırabilmek için sizleri dinlemek ve bilgi sunabilmek adına Müdürlüğümüze davet ettik.  Bu sebeple tarımsal üretimin gizli kahramanları kadın çiftçilerimizi İl Müdürlüğümüz bünyesinde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Umarım bu eğitimlerde istenilen amaca ulaşırız. Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir kuşağı eğitirsiniz bakış açısıyla bu eğitimin ilimize ve siz değerli üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim. Katılımlarından dolayı kadın çiftçilerimize teşekkür ederim”dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER