UŞAK 10°C
Az Bulutlu

KANLA ÇİZİLEN COĞRAFYALAR İLE TÜRKİYE’NİN STRATEJİK DERİNLİĞİ VE ULUSLARARASI KONUMUpost_views_covgg Görüntüleme

kategorisinde, 22 Şubat 2016 - 8:25 tarihinde yayınlandı

G22 G33

KANLA ÇİZİLEN COĞRAFYALAR İLE TÜRKİYE’NİN
STRATEJİK DERİNLİĞİ VE ULUSLARARASI KONUMU
Türkiye, yine tarihin belkide en yoğun değişimine sahne olan bir uluslar arası çevre içinde yeniden şekillenmekte ve değişen dünya dengeleri içinde bir var olma savaşı içinde acılar, gözyaşları ve vatan sevgisinin kanla ispatı sınavından geçmektedir.
Toplumların yoğun değişim geçirdikleri dönemlerde bu metodolojik zorluklar ciddi uğraşlar ve fedakarlıklar vererek aşmaya çalışan stratejik yaklaşım, analiz ve teoriler toplumların tarih sahnesindeki mevcudiyetlerini koruyuşlarıda atılım gücüne dönüştürebilme kabiliyetleri nide gelecekteki coğrafyaları mızın ve kaderimizin aynası konumundadır.
Her yerden saldırıya uğruyoruz…


2016 yılı Türkiye’miz için zor geçecek.

ABD – RUSYA, ÇİN İRAN VE AVRUPA blokları içindeki gizli menfaat ve gelecekteki rant devşirme savaşlarındaki en büyük kayıp olan insanın temelde yok edilmesi ve insan temelindeki hesapların tamamının, menfaat noktasında öldürme, yok etme yöntemi ile aslında adı bir katliam olan, sivillerin halkların yok edilmesi, modern dünyanın eli kanlı istihbarat birimleri ve onların siyonist ve gizli yıkma planlarının ayrı ayrı ülkeler adına ama ortak nokta olarak….


İnsanlığın yok olduğu bir dünyada hala siyaset kurumunun üzerinden yapıldığını ve aslının canilik ve gelecekteki coğrafyaların haritaların çizildiği dünya evrilmektedir..
Sahada dengeleri kimler belirliyor..?
Kimler Orta doğuyu yani dünyanın geleceğini belirleyen yeşil vadiyi daha çok istiyor sorularının cevapları aslında kanın en çok aktığı….
Bombaların en çok patladığı coğrafyalarda saklı dır.
Şimdi,, Türkiye’m olarak manzaramız nedir…?
Ekonomik krizlere kapılmadan 14 yılını tamamlamış…
Döviz kurlarının kontrol altında tutulduğu…
Enflasyon canavarının yenildiği,,,
İşsizlik oranlarının makul seviyelerde olduğu…
Memleketimizde altyapı sorunlarının güzel mesafeler alındıgı..
Silahlı güçlerinin fit ve ordusunun ihtiyaçlarını kendi imal edebilen nadir bir ülke olduğu..
Devasa projeler, köprüler, ve yatırımların işlediği..
Demografik yapının avantajlı olduğu… Önümüzdeki 30-35 yıl devam edebilecek genç ve üretken nüfus periyodunun olduğu..
Dünya ile entegrasyonunun çok iyi ..
Liberal ekonominin kuralları işliyor…

Teröristin bile TBMM’de vekil olduğu kadar bol, demokrasi ayağı güçlü,,
AMA MAALESEF, bölücüsü bol bir ülke ….
TEK HATASI HUKUK SİSTEMİ EVRENSEL NORMLARDAN UZAK VE GÜVEN VERMEYEN ancak bunun sebebinin anayasal olarak tüm suçlara bakıldığında ceza ve yaptırımların dengesiz ve eksik oluşundan olan bir hatanın SİSTEMDE ÇÖZÜMÜ DE BASİTTİR..
Ülkemizde cezalar gözden geçirilmeli ve İDAM CEZASI getirilmelidir..
Coğrafyamızın en değerli varlığımız olduğunun farkında olmalıyız.. Stratejik üstünlüğümüzün artı’larının yanında eksi’lerininde olacağını bilmeliyiz..
Hükümet çok çalışıyor…
Muhalefet ise sürekli bir çatışma ve çözümsüzlük yaratmayı tercih ederken halkın kırmızı çizgilerine takılıyor… Saygı ve hayatına müdahaleyi istemeyen, ancak vatanı için canını, gözünü kırpmadan veren bir halk, dünyada eşi benzeri olmayan bir Devlet bağlılığı ve sevgisi ile bayrak, vatan, tek millet hamuru ile yoğrulmuş,,,, içindeki asalak lar, ülke düşmanlarına bile insanca mukabele eden mantık …
Bu MANTIĞIN İSPATI OLAN bol vergi ve devlete feda mantığı maliye ve hazinede artıları hep devam ettiriyor….
Dünyada ülkelerin yok olduğu bir ortamda hala ülkemiz % 5 oranında büyüyorsa bu bir mucizedir..
ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR….?
TÜRKİYE’Mİ ASLA ….
Ülkemizde içi dinamiklerimizde mesele seçim değildir bugün seçim olsa AK Parti gene % 50 ve fazlası ile çıkar zira onu zorlayacak rakip yoktur… Proje ve halkı anlama altyapısı yoktur …..
MESELE DÜNYA ALEV ALEV YANARKEN İÇİMİZDE BİRAZ VATAN ŞUURU İLE İKTİDARI SEVMESENİZ BİLE HALİMİZE ŞÜKÜR EDİP, DAHA NELER YAPABİLİR VE DIŞA KARŞI ÜLKEMİZİ NASIL DAHA İYİYE VE GÜZELE TAŞIYABİLİRİZ GAYRETİDİR..
Yoksa sürekli yıkma sürekli kara tablolar bize fayda getirmeyecektir, mesele bir olma, birlik olama, zamanında olduğumuzu idrak etme ve kendi içimizdeki olayların dışa karşı faydası olmadığı önce vatanın geleceğin dizaynında tek vücut olarak ne yapabilir iz in peşinde olmaktır, içimizde biz toplum olarak anlaşabilecek medeniyete sahibiz, mesele
VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜDÜR…
Yoksa benim devletim bize müttefik lik ayağı yapan ABD denen itin PYD denen PKK nın şubesinden ayaklarına gidip plaket alan zihniyetide, Obama’nın yardımcısı Kobani’den Wshington’a özel PYD-PKK albümüyle gidiyor…
PKK- PYD- YPG-İŞİD – HDPKK – YANİ TÜRKİYE DÜŞMANLARI İLE YATIP KALKAN ABD, RUSYA, SURİYE, ÇİN ve bunların karaktersiz güç budalası liderleri MÜSLÜMAN KANLARINI AKITMAYA DEVAM EDİYOR..
Doğu ve Güney doğuda o kadar çok uluslu bir gizli örgüt yığınağı var ki sokaktaki 10 vatandaştan 2 si bizim diğerleri ajan ve provokatör olarak teşviki mesaide bulunuyor..
Gazeteci, turist ayağı ile ALMAN, İNGİLİZ, FRANSIZ, KANADA, ve tüm Avrupa ülkelerindeki işsiz ve pislik insanlar 007 modeli ile benim ülkemi bölmeye gelecek bende seyredeceğim, yok ya bizde Milli istihbarat olarak her şeyi biliyoruz mesele Halk ile onları ayırmak.
Rusya, Ermenistan sınırımızda Devriye uçuşları yapıyor,,, Suriye sınırında ve bize düşman olan herkesi kolluyor,, niye…?
KLASİK SICAK DENİZLERE İNME POLİTİKASI…
**************DEVAM EDECEK*******************************************
NOT.Sevgili okuyucularım Kanla cizilen cografyalar isimli yazı dizim devam edecektir..DUA İLE….
********Araştırmacı-Yazar- Yaşar Cantürk************

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER