UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

KANYON BELGESELİ UŞAK’LILAR İLE BULUŞUYOR348 Görüntüleme

kategorisinde, 05 Ocak 2017 - 8:12 tarihinde yayınlandı

 

img_20170105_091102

KANYON BELGESELİ UŞAKLILAR İLE BULUŞUYOR
Uşak Üniversitesi, Uşak Valiliği, Ulubey Kaymakamlığı
ve Uşak İl Kültür Müdürlüğü’nün ortaklığında Zafer Kalkınma Ajansı’nın verdiği destek ile Uşak Kanyonları’nı tanıtımı amacıyla hazırlanan “Büyük Uşak Kanyonları Tanıtım Projesi” kapsamında çekilen belgesel filmin ilk gösterimi, bugün yani 5 Ocak 2017 Perşembe günü Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni binasındaki konferans salonunda düzenlenecek gala töreni ile gerçekleştirilecek.

Uşak Valisi Ahmet Okur’un himayelerinde saat 14:00’te başlayacak törende, tam 41 dakika süren belgesel ve belgeselin çekimleri sırasında kaydedilen görüntülerden derlenen 12 dakikalık kamera arkasının da gösterimi yapılacak.

Törenin düzenlendiği salonun fuaye alanında ise belgesel sırasında çekilen fotoğraflardan oluşan bir de sergi açılacak.

Uşak’ın sahip olduğu en nadide varlıklardan biri olan kanyonlar hakkında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı çalışma olma özelliği taşıyan belgesel projesinin çekimleri yaklaşık 6 ay kadar sürdü.

Bu süre içinde 2662 plan kayıt alınırken, tüm bu ham kayıtlar yaklaşık 1 Terabyte 900 gigabyte’lık bir alan kapladı.

Çalışmada başta Uşak Üniversitesi’ne ait ekipman olmak üzere 2 adet profesyonel video kamera ve iki adet profesyonel fotoğraf makinesi kullanıldı.

Çalışma boyunca hem bölgenin tanıtımı için yapılan tespit çalışmaları, hem de kamera arkası çalışmaları belgelemek üzere toplam 6 bin kare fotoğraf çekilerek arşivlendi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER