UŞAK 15°C
Az Bulutlu

KARAHALLI CHP ADEM UYGUN’A DEVAM DEDİpost_views_couyw Görüntüleme

kategorisinde, 21 Kasım 2015 - 20:08 tarihinde yayınlandı

indir

Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından kongre sürecini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Karahallı’da İlçe Kongresi’ni tamamladı. İki adayın yarıştığı ve 61 delegenin oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan Adem Uygun yeniden partinin İlçe Başkanlığı’na seçilen isim oldu.

1 Kasım seçimlerinin hemen akabinde kongre ve kurultay sürecine giren Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz hafta içerisinde il ve ilçelerde delege seçimi sürecini tamamlamıştı. Bugün ise İlçe kongrelerinin startını veren Cumhuriyet Halk Partisi’nde delegeler Karahallı’da sandığa giderek yeni başkanını seçti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl-İlçe yönetimlerinin ve parti mensuplarının katıldığı kongrenin Divan Başkanlığı’na CHP Uşak Eski Milletvekili Dilek Yılmaz seçildi. 61 delegenin sandığa giderek oy kullandığı kongre salonunda zaman zaman gerginlik hissedilirken; görüş ve önerilerini belirten bazı partililer parti içindeki hizipçilikten yakınarak sitemlerini dile getirdiler. Kongrede söz alan bazı parti mensupları parti içi birlik ve beraberlik vurgusunun özellikle altını çizmenin gerekliliğini ifade ettiler.

 

Görüş ve önerilerin ardından geçilen seçimlerde kullanılan 61 oyun 1’i geçersiz sayılırken; mevcut başkan Adem Uygun 33, diğer aday Mithat Şahin ise 27 oy aldı. Oyların çoğunluğuna ulaşan Adem Uygun yeniden Karahallı CHP İlçe Başkanlığı’na seçildi.

 

Az farkla seçimleri kazanan Adem Uygun’un son dönemlerde gerçekleşen seçimlerde CHP’nin yaşadığı oy kayıpları nedeniyle yıpranmış bir isim olmasına rağmen yeniden başkan olarak seçilmesine, Uygun’un karşısına rakip olarak çıkan Mithat Şahin’in Özkan Yalım, Veli Özer, Yılmaz Tozan gibi isimlerin desteklemesinden kaynaklandığı kulislerde konuşulmakta.

 

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak; seçim sonuçlarının Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere memleketimize hayırlı olmasını diliyor, seçim sonuçları neticesinde yeniden Karahallı CHP İlçe Başkanlığı’na seçilen Adem Uygun’u tebrik ediyoruz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER