UŞAK 15°C
Az Bulutlu

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR266 Görüntüleme

kategorisinde, 29 Aralık 2016 - 15:52 tarihinde yayınlandı

img_20161229_164753img_20161229_164811img_20161229_164827img_20161229_164852

Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldıkları bilgiler doğrultusunda beklenen kar yağışına hazır olduklarına değinirken, “Aldığımız önlemler neticesinde ilimizin her köşesinde karla mücadele çalışmaları yapılıyor” dedi.

Şehrimizde gün içinde başlayan ve gece boyunca etkisini hiç kaybetmeyen kar yağışlarına Uşak Belediyesi, ekipleriyle müdahalede bulundu. 2016’nın son günlerinde yoğun şekilde kendini hissettiren olumsuz hava koşullarına karşı önlemlerde alındı. Günler öncesinden tedbirlerini alarak teyakkuz halinde olan Uşak Belediyesi ilgili tüm birimleriyle işe koyuldu. 447 personelin görev yaptığı çalışmada; 2 tuz serici kar küreme aracı, 52 kamyon, 24 kepçe, 3 greyder, 5 traktör ve 250 ton tuzun kullanıldığı çalışmalarda kent merkezi başta olmak üzere şehrin her bölgesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürüldü. Yaklaşık 20 santimetreyi bulan kar kalınlığı okulların da bir gün süreyle eğitime ara vermesine neden oldu.

Şehir Merkezi ve Çevre Yollarında Çalışmalarımıza Dikkat Ediyoruz

Gece boyunca çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kar yağışı ile birlikte kimsenin mağdur olmaması için büyük bir titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geniş araç filomuz ve ekipmanlarımızla bir zorlu sınavı daha başarıyla atlatacağız. Şehir merkezinde olduğu gibi kuzey ve güney çevre yollarımızdaki çalışmalara da dikkat ediyoruz. Kent trafiğinin ağır yükünü çeken bu yollarda kontrolü elden bırakmıyoruz” ifadesini kullandı.

Sokakta Kalan Vatandaşlarımızın Ellerinden Tutuyoruz

Ağır kış şartlarının hissedildiği bu günlerde sokakta kalanları da düşünmek zorunda olduklarını belirten Başkan Cahan, “Bu soğuk havalarda dışarda mağdur kalan vatandaşlarımızın da ellerinden tutuyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de sokakta olan vatandaşlarımızı misafirhanelerimizde en iyi şartlarda ağırlıyor.

‘Alo 153’ Hattımız 7/24 Açık

Başkan Cahan 24 saat esaslı belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtirken, “Hemşehrilerimiz herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaları durumunda ‘Alo 153’ numaralı hattımıza arayabilirler. En kısa sürede sıkıntının giderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Vatandaşlarımızın araçlarını dikkatli kullanmaları konusunda da uyaran Başkan Cahan, “Yol güvenliğini sağlamak amacıyla Karayolları Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğümüz ile sürekli koordineli halde çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ise yoğun kış mevsimlerinde biraz daha dikkatli ve temkinli olmalarını rica ediyoruz. Araçlarının bakımlarını yaptırmamış, kışlık tekerleri olmayan araçların trafiğe çıkmaması menfaatlerine olacaktır” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER