UŞAK 24°C
Parçalı Bulutlu

KAYA AĞIL JEOTERMALDE YENİ HİZMET ÇALIŞMALARIpost_views_covbz Görüntüleme

kategorisinde, 15 Ocak 2015 - 20:40 tarihinde yayınlandı

kaya ağılll

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kayaağıl Jeotermal Tesisleri’nde ihtiyaçları karşılayacak bir market ve restoran için çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Tesise giden vatandaşların beklentilerin doğrultusunda merkezin gelişimini sürdürdüklerini ifade eden Cahan, market ve restoran ihtiyacının da en çok talep edilen gereksinimlerden olduğunu belirtti. İlgili birimlerin çalışmanın startını verdiğini vurgulayan Cahan, ” Günden güne daha da güzelleşmesi ve ilimizin en önemli markalarından birisi olması hedefini koyduğumuz jeotermal tesisimizde ihtiyaçlara binaen çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Tesis her hafta binlerce vatandaşımıza ev sahipliği yaparken market ve sosyal alanlar konusunda yoğun bir beklenti söz konusuydu. Biz de proje aşamasına geçtik” dedi. Projeyi kısa süre içinde ihale aşamasına getireceklerine dikkat çeken Cahan, bu sayede Uşaklılara ve şehir dışından gelenlere kolaylık sağlayacaklarını söyledi.

Apartlara da çözüm

Bölgede bulunan apartlarda kalmak isteyenler için de market ve restoran projesinin son derece fayda sağlayacağını ifade eden Cahan şunları kaydetti: “Jeotermal merkezimizde şu anda 18 adet apartımız aktif olarak hizmet vermektedir. Yapımı devam eden 24 apart ise kısa sürede sona erecek. Apartlarımızı arttırarak konaklayan misafir sayısını da arttıracağız. Kalan vatandaşlarımız market ihtiyaçlarına kent merkezine giderek çözüm bulma sıkıntısından bu sayede kurtulacak”

Tesisin gelişmesi ve cazibe merkezi olması için projelerin sürdüğünü de bildiren Cahan, ” Kayaağıl tesisimizin başarısının ilimizin termalde marka olmasında önemli bir rol oynayacağına inancımız tamdır. Bu hali ile bile şimdiden şehir dışından yoğun bir misafir girişi sağlanırken, yeni katkılarımız ile tesisin gelişimi daha da hızlanacak. Bölgede aqua park, sosyal tesisler, yeni apartların yanı sıra 5 yıldızlı konaklamaya imkan tanıyacak ve termalden sağlık hizmet verecek bir otel de yapmak niyetindeyiz. yapılan yatırımlar özel teşebbüsü ilimize çekecek ve termalde rekabet eden bir kent olacağız” ifadesini kullandı..

YORUM YAZBENZER HABERLER