UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

KEMALÖZ PAZARYERİ İÇİN ÖN BAŞVURULAR BAŞLADIpost_views_covfw Görüntüleme

kategorisinde, 28 Mart 2016 - 13:08 tarihinde yayınlandı

Kemalöz Pazar Yeri İçin Ön Başvurular Başladı

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, kentin en büyük pazar yerlerinden birisi olan Kemalöz Mahallesi pazar yerinde satış yapmak isteyen esnafın ön başvurularının alınmaya başlandığını belirtti.

Uşak Belediyesi kentin modern pazar yerlerine sahip olması adına başladığı çalışmalarda ilk olarak Kemalöz Mahallesi pazar yerini bitirdi. 10 bin metrekare alanda hizmet verecek olan pazar yeri kentin en büyük ve en modern pazar yeri olma özelliğine sahip oldu. Yapımı sona ere  pazar yerinin hangi gün hizmette olacağı yönünde  anket çalışmaları devam ederken, pazar yerinde satış yapmak isteyen esnaf için de ön başvurular alınmaya başladı. Ön başvuru yapmak isteyen esnaflar Zabıta Müdürlüğüne bağlı pazar yeri amirliğine giderek işlemleri başlatacak.

Esnaf Zabıta Müdürlüğü’ne müracaat edecek

“Pazar yerimizi çok yakında hemşehrilerimize hediye edeceğiz” diyen Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “İlimizde modern pazar yerlerinin kurulması adına başladığımız çalışmalarda ilk aşamayı Kemalöz  Mahallesi pazar yeri ile geçtik. Bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda ilimizin en büyük ve en modern pazar yerini inşa ettik. Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla pazar yerini açma aşamasına geldik. Gün konusunda çalışmalarımızın sürmesiyle beraber, bölgede satış yapmak isteyen esnafımız için müracaat almaya başladık. Pazar yerinde yer almak isteyen pazarcı esnafımız Zabıta Müdürlüğümüze bağlı pazar yeri amirliğine müracaat edebilirler” ifadesini kullandı.

Pazar yeri çalışmaları sürüyor

Kentte pazar yerleriyle ilgili çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Uludağ, “İlimizde vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda pazar yerleri çalışmalarımız devam etmektedir. 2016 yılında Fatih Mahallesi’nde de pazar yeri ve mahalle konağı için somut adımlar atılacak. Diğer yandan yüksek gerilim hatlarının kaldırıldığı Cuma pazarı da modern bir hale getirilecek. Mevcut pazar yerlerimiz de modernize edilecek” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER