UŞAK 10°C
Az Bulutlu

KENTİN GÜNEYİ GELİŞİYOR AMA KUZEY GELİŞMİYOR ALGISI SONA ERECEKpost_views_couzc Görüntüleme

kategorisinde, 09 Ekim 2015 - 17:55 tarihinde yayınlandı

yol yy

 

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin kuzeyinde çalışmaların son hızıyla devam ettiğini açıklarken, “Yapacağımız çalışmalar ile ilimizin güneyinin geliştiği, kuzeyinin ise gelişmediği algısı tamamen bitecek” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi şehrin güzelleşmesi ve gelişmesi adına çalışmalarını sürdürüyor. Ana yollarda yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanan Belediye yol çalışmalarının akabinde parklar konusunda büyük değişiklikler için hazırlıklar başladı. Diğer yandan yol ve diğer çalışmalarla kentin güneyi ve kuzeyinin eşit şekilde büyümesi ve gelişmesi hedefleniyor. Bu konuda Elmalıdere Mahallesi’nde de yoğun çalışmalar devam ediyor. Mahallede yer alan Eren Sokakların imar yolu olmasına rağmen yola kavuşmaması sorunu Belediyenin çalışmalarıyla sona erdi. Belediye Başkanı Nurullah Cahan çalışmaları yerinde incelerken, mahallede projelerin süreceğini müjdeledi.

Sıkıntıları çözdük

Kentimizin bütün caddelerinde olduğu gibi Elmalıdere Mahallesi’nde de yol çalışmalarına önem verdiklerini söyleyen Başkan Cahan, mahallenin ana yollarını yenileme yönünde çalışmalarda başarıya ulaştıklarını kaydeti. Cahan, “Bunun yanı sıra yollar konusunda sıkıntı yaşayan sokaklarda da çalışmalar yaptık. Bu sokaklardan birisi de Eren Sokaktır. Bulunduğumuz sokak şehrin en yüksek noktalarından birisi konumundadır. Burada imarda görülen tüm yolların açımını yaparak hemşehrilerimize kolaylık sağladık. Bölge kuzey çevre yoluna da çok yakın olması nedeniyle gelişime açıktır. Modern bir kent olma hedefiyle 2015 yılında önceliğimizi yollara vermiştik. Bunun akabinde yakın bir zamanda parklar ile ilgili radikal değişimleri birlikte yaşayacağız” dedi.

Kuzey ve güney algısı değişiyor

Kentte kuzeyde ve güneyde projelerin sürdüğünü aktaran Cahan, “Şehrin kuzey bölgelerinde önemli bir çalışma içindeyiz. Çünkü kuzey mahallelerinin tıpkı güney mahalleleri gibi nitelik bakımından aynı özelliklere sahip olmasını istiyoruz. Bu nedenle yollarından parklara kadar birçok konuda çalışmalarımız devam etmektedir. Bundan sonra şehrin güneyi gelişirken kuzey gelişmiyor algısı sona erecek. Şehrin her parçasını modern bir şekilde dizayn etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER