UŞAK 13°C
Yağışlı

KILIÇDAROĞLU UŞAK ADAYLARINI TANITTIpost_views_couzl Görüntüleme

kategorisinde, 01 Mayıs 2015 - 9:23 tarihinde yayınlandı

CHP GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU TURHALDE MITINGDE KONUSTU

 

 

Kılıçdaroğlu, karayoluyla Afyonkarahisar’dan Banaz’a geldi.Burada parti binası önünde partililere seslenen Kılıçdaroğlu hükümete yüklendi.

Daha sonra Sivaslı’ya geçen Kılıçdaroğlu,CHP Uşak milletvekili adayı Özkan Yalım’ın burada yaptırdığı Dursun Yalım Fen Lisesi’ni gezdi.İlçe merkezinde partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Uşak merkezindeki miting alanına geçti.Bu arada Merkez’de şarkıcı Suavi,meydanda toplananlara konser verdi.

7 Haziran genel seçim çalışmaları programında Uşak’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kent Meydanı Atatürk Anıtı önünde miting yaparak adaylarını Uşak’a tanıttı.

Yaklaşık 15 dakika Uşak lılara konuşanKemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatleri arasında olan çiftçiye mazotu 1,5 liradan vereceklerini, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye vereceklerini işsizlik sorununa son vereceklerini ve diğer vaatlerini Uşak lılarla paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Uşak mitinginde özellikle işsizlik konusuna değinerek iktidara yüklendiği konuşmasında, “işsizlik en temel sorunumuzdur ülkemizde 6 milyon 20 bin işsiz insanımız varken, onlara iş bulduk da sıra yabancılara mı geldi? Ben bunu dile getirince yabancı düşmanı olarak iktidarın eleştirilerini alıyorum. Ben önce kendi ülkemin insanının sorununu çözmek istiyorum. Önce benim insanımın karnı doymalı. Hiçbir çocuk yatağına aç girmemeli” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 7 Haziran yeni bir başlangıcın tarihi “Artık bu ülkede kirli siyaseti bitireceğiz dedi. 7 Haziran’ın “hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye’nin” tarihi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,Söz veriyorum sizin için çalışacağım, sizin için mücadele edeceğim” dedi. Şimdi ben Uşak Meydanı’ndan bütün Türkiye’ye ve dünyaya haykırıyorum diyen Kılıçdaroğlu, sizden 4 yıllık yetki istiyorum 4 yılda kavgasız bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye, insanların caddelerinde özgürce gezdiği bir Türkiye, herkesin birbirine gülümsediği bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye vaat ediyorum, 4 yılda ne yapacağımı bir cümleyle açıklayayım size ”4 yılda refahı tabana yayacağım dedi.”

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında esnafa seslenerek, “İnsanlık hali bir şekilde Bağ-Kur primini ödeyemedin, hasta oldun hastaneye gittin devlet sana diyor ki prim borcun var ben sana bakmıyorum, ölüme terk ediyor. Ben bunu kaldıracağım, borcun mu var alacağın mı var, bunlara bakmadan her vatandaşımız hastaneye gittiğinde hizmet alacak” dedi.
Kılıçdaroğlu, 5 milyon vatandaşın borç batağında olduğuna değinerek, 1 milyon 200 bin vatandaşın borçlarını ödemek için taahhütte bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bunların 550 bini zamanı geldi borcunu ödeyemedi ve mahkum oldu. Şu anda 550 bin kişi hapse girmesi gerekirken hapse giremiyorlar. Çünkü hapishanelerde yer yok. Polis zaten yakalamıyor. Peki biz ne yapacağız? O 550 bin vatandaşı hapisten kurtaracağız. Ekonomik suça ekonomik ceza verilir, hapis cezası verilmeyecek” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Uşak milletvekili adaylarını kürsüye alarak miting alanındaki Uşaklıları selamlayıp kentten ayrıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER