UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

KILIÇDAROĞLU UŞAK HALKINA SESLENDİ344 Görüntüleme

kategorisinde, 23 Aralık 2016 - 23:44 tarihinde yayınlandı

img_20161224_004159

HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “CHP Uşak’ta Üreticiye Sahip Çıkıyor” çalıştayına katıldı.

“Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarıma şunu söyleyeyim. Siz ne kadar milliyetçiyseniz, biz de o kadar milliyetçiyiz. Siz ne kadar ülkücüyseniz, biz de o kadar ülkücüyüz. Siz ne kadar vatanseverseniz, biz de o kadar vatanseveriz” dedi

Uşak’ta temaslarını sürdüren Kılıçdaroğlu, bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üreticilerle bir araya geldi, ardından partisince Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen “CHP Uşak’ta Üreticisine Sahip Çıkıyor” adlı çalıştaya katıldı.

Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, son günlerde yaşanan terör saldırılarına da tepki gösterdi.

Terör örgütlerinin tümüyle mücadale edilmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bizi bölmek istiyorlar, inanç bağlamında, kimlik bağlamında, yaşam tarzı bağlamında bölmek istiyorlar. Allah’a şükür bütün bunlara rağmen bu millet bölünmedi, omuz omuza terörle mücadele edeceğiz, bölünmeyeceğiz” diye konuştu.

emal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bu günlerden birlik ve beraberlik içinde çıkacağına işaret etti.

Köylü, esnaf, sanayici, ev kadını, sokakta yürüyen insanın rahatsız olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Her gün şehit haberleri geliyor, çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor, insanlar caddelerde sokaklada rahat gezemiyor. Allah’ın yarattığı bu güzel coğrafyada huzur içinde yaşayamıyorsak, bunun nedeni AKP’dir. Türkiye’nin huzur ortamına yeniden dönmesi gerekiyor. Siyasi görüşü, kimliği, inancı ne olursa olsun, insanların sevgiyle hoşgörüyle birbirlerine selam vermesini istiyorsak, önemli bir şey yapacağız. Türkiyeyi bu hale getirenlerden kurtaracağız. Kinden, öfkeden uzak, barış ve huzur içinde bir Türkiye yaratmak çok zor değil. Terör konusunda ortak payda oluşturmak zorundayız. Kimden gelirse gelsin amacı ne olursa olsun teröre hep beraber karşı çıkmalıyız. Terör bir insanlık suçudur, terör kandan beslenir, kandan beslenen bir organizasyona karşı çıkmak bir namus borcudur, insanlık görevidir.” Kılıçdaroğlu, oğlunu toprağa veren anne ve babanın acısını kimsenin anlayamayacağını belirtti. Türkiye’nin AKP iktidarı döneminde kan gölüne döndüğünü savunan Kılıçdaroğlu, “Şehirleri silah deposuna döndürenlerden hesap sormalıyız. Kamyonun üzerinden kalaşnikoflar, dağıtılırken güvenlik güçleri müdahale etmek istediğinde izin vermeyenlerden hesap sormalıyız. Şehirlere 200 ton bomba yerleştirilirken kimler buna göz yumdu? Bütün bu şehitlerin sorumluları iktidar sahipleridir. Türkiye’deki bütün anneler bu Ankara’da oturanların çocukları askere gidiyor mu diye sormalı.” diye konuştu.

“ASKERLERİN YAKILDIĞI İDDİALARI”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, El-Bab’dan şehit haberleri geldiğini, internetteki görüntüleri de izleyemediklerini bildirdi. Türkiye’nin yüreğinin yandığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Askerlerin diri diri yakıldığı, başlarına sıkıldığı görüntüler var. Hükümetten cevap bekliyoruz, ben cevap bekliyorum.” dedi. Hükümetin Suriye politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, “Ben sana, ‘Suriye’ye silah gönderme, terör örgütlerine silah gönderme, gönderdiğin silah gün gelir seni vurur’ diyordum. Şimdi olan bu. Eskiden PKK vardı, şimdi İŞİD çıktı, El Nusra çıktı. Musul’da elçiliğimizi bastılar, vatandaşlarımızı esir aldılar çıkıp ‘bunlar terörist’ diyemediler. FETÖ, DHKP/C, İŞİD, PKK hep birlikte bunlara karşı çıkmalıyız. Ne oldu Emevi Camisi’nde namaz kılacaklardı. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırmak zorunda kaldılar. Türkiye Ortadoğu’nun oyuncağı oldu. Her gelenin şamar vurduğu bir ülke olduk. Ülkemizde 3 milyon Suriyeli var, bunun sorumlusu kim?

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER