UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

KİM HALKIN HİZMETİNDE, KİM RANT, MENFAAT VE MAKAM PEŞİNDEDİRpost_views_covec Görüntüleme

kategorisinde, 10 Mart 2016 - 9:01 tarihinde yayınlandı

1234

KİM HALKIN HİZMETİNDE…?
KİM RANT, MENFAAT VE MAKAM PEŞİNDEDİR…?
Cennet Türkiye’mde siyaset kavas, ilim köle denmiştir, üstad Necip Fazıla göre ve maalesef doğrudur…
Kocaman alkışlarka başımıza taç ettiklerimize ne kadar güvenir ve ne kadar ilimlerinden faydalanırız hiç düşündünüzmü…*
Dünyayı ve Ülkemizin geldiği noktada BİZ HALKIN HİÇ Mİ SUÇU YOK EY TÜRKİYE…..
TERÖRİSTLERİN MAAŞLI BİR ŞEKİLDE MECLİSTE BESLENMESİ ÇOCUKLARIMIZIN TOPRAĞA DÜŞERKEN ONA TETİKÇİLİK YAPTIRANLARIN HALA ANAYASA VE HUKUK PERDESİNİN ARKASINDAN PİŞKİN PİŞKİN GÜLERKEN.. NEDEN BENİM MECLİSİM HER ŞEYİ BİR TARAFA BIRAKIP MECLİS TEKİ LERİ TEMİZLEMİYOR.. BUNU SORMAK HALK VE SEÇMEN OLARAK HAKKIMIZ DEĞİLMİ,
Gelin hakikati aramanın Türkiye’m deki komik manzaralarına bir bakalım ama darılma gücenme olmasın..
Ülkemizde siyasetçi olmanın birinci şartı zengin, yada devlet memuru yada vs meslekler yani belli bir hayat garantisi olan zümre,, birde halk olgusu var VATANINI SEVEN, VERGİSİNİ VEREN, ÜLKESİNİ BÜTÜN VE EŞİT ADALET İLE YÖNETİLMESİNİ İSTEYEN
BUNUN İÇİN BUNU İSTEYEN HALKIN YAPISINA GÖRE KANUN VE ANAYASA GEREKİR,,,
Yoksa koltuk için tepişenlerden fayda değil zarar gelecektir.
Hakikati arayan insan her sese kulak verir, herkesi dinler. Aklına kalbine, ruhuna danışır. Dinlediği her seste hakikatın bir tınısı varmı diye bakar.
Bir kuş sesinden bir kaplumbağa sesinden bir çakalın sesinden öğütler dinler. Kötü insanın sesini iyi insanın sesinden ayırır, ikisinden de ders çıkarır.
Diğer bir tabirle siyasette paralı, hokkabaz, hayatı garanti, makamlı yada bürokrat, avukat, doktor, mühendis, zengin yada hatırı sayılır bir mirasın üstüne oturmuş, aile soyadı ile her türlü naneyi yiyen zengin çocukları…
Diğer tarafta ise sade halkın içinden, yalansız, riyasız, hayatın verdiği çileleri ile olgunluğunu birleştirmiş, her şeye rağmen kendini, kurtarmış, kimseye muhtaç olmadığı gibi hala insanlara bir şeyler verebilecek kadar vasıflı, bir o kadarda çözümler noktasında ustalaşmış, ekmeğin kaç para olduğunu bilen siyasetçi motifi yani kısaca üst kademelerin sırf parası olmadığı için dışladığı, ama gerçekte TOPLUMUN SORUNLARININ İLACI işte o zaman ….
Hakikat ehli buna bir kanarya gibi karşılık vermek ister.. Menfaatini arayan insanın çok sesliliğe tahammülü yoktur.. Onun bir martının sesi bir köpeğin sesi bir kadının sesi gürültüdür, hele bu menfaatini arayan insan zengin ve sırf zevk için siyaset ve toplum mühendisliği yapıyorsa ve para sayma makinası sesi, daha çok tercihidir.. O menfaatine hitap eden seslere kulak verir, gerisine sağır olur.

Hakikati söyleyen bir sesi, kötülüğü öven bir sesten ayırt edemez, menfaati buna engel olur…
Gözlerini menfeat ve toplumun çaresizliğinden faydalanarak toplumun zaaflarını, ihtiyaçlarını, beklentilerini kurnazca analiz eder ve kullanır.
Menfaat doğadaki uyumun içinde aykırı olan bir nota gibidir. Menfaat ehli bir akraba gibi onu takip eder..
Hakikati arayanların kaygıları vardır. Onlar peşinde oldukları hakikati, adaleti her yerde ararlar, gaflete düşüp te kaçırmaktan korkarlar.
Menfaatinin peşinde olanın kavgası yoktur. Her durum ve her şarta menfeatlerinin penceresinden bakar, bir çıkarı yoksa yaşananları umursamazlar.
Hakikat bazılarına ışık tır. Yarasa misali ışıktan kaçar bu kan emiciler..
Devlet memuru yakınlarını amir müdür yüksek kademe yerlere getirirler. Siyasi partilerin çoğunluğundaki yönetim kısımları ne keramet se zengin iş adamı, müteahhit, avukat, emekli bürokrat yada hayatı garanti olan lar dan oluşur aralarına bir işçi yada emekçi bir başkan tanıyan var mı, tabi iktidar olma şansı olanlardan yok… Partilerine oy veren halkı veya liderlerinden dolayı iktidarın zevkini seçim zamanları meydanlarda muhaliflik yapan yakınlarını, iktidar olduktan sonra baş etme ile uğraşırlar..
Pekala soruyorum hakikat için yapılan özverinin, davaların, fedakarlıkların, siyasette neden bir anda işin başındakilere cennete düşmüşcesine vaha gibi hayal gibi bir yaşam ve sadece çevresine zenginlik, kalanı ve başında bulundukları kurumun sevenleri ve o hala getirenlere ise protokol, bürokrasi, vs ile yıldız olmaz felsefesi, ve bunu itiraf etmeye korkan aciz aç bir tebaa. Geldiğimiz nokta budur..
Hakikati arayanlar onun tek şekilde olmadığını bilirler, bazen dağların en muhkem yerlerinde gizlenmiş bir elmas gibi sert olabiliyor. Bazen nar çiçeğinin yaprağı gibi narindir. Bir kuş kanadındaki telek gibi hafif bazen okyanus kadar derindir aradığımız hakikat…
HAKİKATİ ARAYAN İNSANLAR İLE AŞKI ARAYANLAR AYNI İNSANLARDIR. AŞK HAKİKATİN KALBE VURAN DALGASIDIR. Hakikat aşk dalgalarının çekilmesiyle ortaya çıkan okyanus zenginliğidir. Hakikat aşkın içinde, aşk hakikatin kollarında uyur.
HAKİKATİ ARAYAN İNSANLAR… Onları bazen camide, bir kilisede, bir havrada görebilirsiniz.
HAKİKATİ ARAYAN İNSANLAR VARDIR, onları bir suyun başında bir ağacın dalında bir kuşun kanadında görürsünüz.
HAKİKATİ ARAYAN İNSANLAR VARDIR. onları yüzü güleç, gönlü geniş sözü hikmetlidir.

MENFAATİNİ ARAYAN İNSANLARA DEĞİNMEYE BİLE GEREK YOKTUR ONLARIN ZATEN BU İŞLERLE HARCAYACAK ZAMANI OLMADIĞI GİBİ KOLTUK, MENFAAT VE RANT MAKAMLARINI ALMIŞLAR VE DAHA ÇOKLARININ PEŞİNDEDİRLER…
Bu toplum Teröristin yanındaki ana muhalefeti de bilir şehitler gelince vah vah demesini de ama ne keramet se o muhalefet yok olmaz..
ÜLKEMDE intiharlar, cinnet ler olur haberlerden öteye geçmez… Sebebi çoğunun işsizlik aş’sızlıktır devlet protokol anlatır. Çözüm olan KAMU’DAKİ DEVLET MEMURLARINI ZORUNLU EMEKLİ EDEYİM DEMEZ.. ÇÜNKÜ OY KORKUSU OLUR ve birileri ölmeye devam eder…
Hukuk adamına göre öten gukuk kuşu olmuş adalet arıyoruz…
Sınırlarımızda alev çemberi var kıpırdıyamıyoruz… Suriyedeki savaşın bedelini biz ödüyoruz, 3 milyon göçmene bakıyoruz, dünyanın göçmen barındırma merkezi olma yolundayız,,,
Kendi vatandaşına bile hayatını düzenleme fırsatı yok diğer sorunlardan…
Meclisteki PKK partisini tüm mec lis dokunulmazlıkları kaldırmıyor..
SONRA HERKESTE BİR VATAN MİLLET SAKARYA MUHABBETİ….
VAY ANAM VAY …….
EY TÜRKİYE VE TÜM SİYASETÇİLER
BİR TANE TÜRKİYE VAR,,,
BENİM CANIM ÜLKEMİN ŞU ANDAKİ İKTİDARI AK PARTİ HÜKÜMETİ İSE HİÇ BİR YERDEN DESTEK ALAMIYOR NE KERAMET SE HERKES AK PARTİ’YE VURUYOR SİZCE BÖYLE BİR ORTAMDA ÜLKEYE BAYRAĞA, DEVLETE VE YÖNETENLERİNE SAHİP ÇIKMA VE BİR ŞEYLERİ KENDİMİZCE YAPMA ZAMANIMI…? DÜŞMANLARI SEVİNDİRME ZAMANIMI…? HERKES ELİNİ VİÇDANINA KOYSUN KENDİNE YAKIŞANI YAPSIN.
VATANSIZLARIN DURUMLARINI LÜTFEN BAKIN NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ…..

KİM HAKİKATİN PEŞİNDEDİR,,,
KİM MENFEATİN PEŞİNDEDİR CIKSIN ORTAYA…….
selam ve dua ile

********ARAŞTIRMACI-YAZAR-EKONOMİST-Yaşar Cantürk

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER