UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

KİPA UŞAK’TAKİ YERİNİ SATTIpost_views_covve Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ocak 2016 - 17:24 tarihinde yayınlandı

kipa

İlimizde Ankara- Denizli kavşağında bulunan, Tesco Kipa Şirketine ait olan alışveriş merkezi Özdilek Alışveriş Merkezleri Tekstil Sanayi Anonim Şirketine satıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Alperen Cinci, Tesco Kipa Uşak Binasının satışını değerlendirdi. Mehmet Alperen Cinci yaptığı açıklamada; ”Öncelikle satışa dair bazı bilgiler vermek istiyorum. Bugün Tesco Kipa Şirketi Özdilek Alışveriş Merkezleri Tekstil Sanayi Anonim Şirketi ile Uşak,Turgutlu ve Mudanya’da bulunan Gayrimenkullerinin Satışı ile ilgili anlaşmaya vardığını ve satış vaadi sözleşmesini imzaladığını, Spk onayının ardından gayrimenkullerin satışının gerçekleşeceğini Kamuoyu ile paylaştı. Konu Gayrimenkuller ile ilgili bedeller aşağdaki gibidir.

Uşak’taki gayrimenkul KDV dahil 32.899.459-TL
Mudanya’daki gayrimenkul KDV dahil 16.596.023-TL
Turgutlu’daki gayrimenkul KDV dahil 14.487.000-TL
Şüphesiz bu durum Kent ekonomisinin canlanması ve istihdam açısından sevindiricidir.Gönlümüz her zaman yerli markalar tarafından bu gayrimenkulün değerlendirilmesinden yanaydı.Fakat bu süreçte başarı sağlanmasa da Özdilek A.Ş gibi güvenilir bir Türk yatırımcısının böyle özel bir yatırımı değerlendirmesi hem Kent Ekomisine hem de Ülke ekonomisine olan güvenin tam olduğunun göstergesi oldu. Özdilek Alışveriş Merkezleri Tekstil Sanayi Anonim Şirketi Yöneticilerini kentimize duydukları güvenden dolayı kutluyor, kentimiz ve Ülkemiz için bu satışın başarı getirmesini diliyorum.” dedi.
Tesco Kipa Tarafından yapılan açıklamada,;”Faal durumda olmayan gayrimenkullerimizin değerlendirilmesi kapsamında, Şirketimiz mülkiyetinde olan ve ilgili Tapu Sicil Müdürlüğü nezdinde Fevziçakmak Mahallesi, Halil Kaya Gedik Caddesi, No:2 5932 ada 1 parsel Merkez/Uşak’da kayıtlı bulunan gayrimenkullerin Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Sanayi A.Ş.’ye satışı için satış vaadi sözleşmesi yapılmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz” denildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER