UŞAK 10°C
Az Bulutlu

KORE GAZİSİ BEKİR TEMEL VEFAT ETTİ484 Görüntüleme

kategorisinde, 13 Ağustos 2016 - 13:42 tarihinde yayınlandı

Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 Q6 Q7

1950 yılında Kore Savaşına sevk edilen ilk birlikte yer alan Kore Gazisi Bekir Temel vefat etti. Gazi Temel, Vali Ahmet Okur’un da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

6 çocuk babası Gazi Bekir Temel için köyü Eskisaray’da askeri tören düzenlendi. Köy caminde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Temel’in cenazesi bir süre askerlerin omzunda taşındıktan sonra vatandaşlar tarafından köy mezarlığına getirilerek defnedildi.

Cenaze törenine Vali Ahmet Okur, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Nedim Selbisu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Temel’in ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Vali Okur “Aziz milletimiz Kore Savaşı’nda tüm milletlere örnek olacak bir davranış sergilemiştir. Kendi vatanından binlerce kilometre uzakta Kore’de 750’ye yakın şehit vermiştir. Bugün aramızdan ayrılan Gazi Bekir Temel isimli hemşehrimiz gibi çok sayıda gazi de o mücadelenin canlı şahitleriydi. Şehitlerimize rahmet halen hayatta olan gazilerimize de uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Uşak’ın Eskisaray köyünde vefat eden 87 yaşındaki Kore gazisi Bekir Temel Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip köy mezarlığında toprağa verildi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER