UŞAK 10°C
Az Bulutlu

KÜLTÜR VE SANATLA ANILAN BİR ŞEHİR OLACAĞIZpost_views_covdp Görüntüleme

kategorisinde, 03 Mart 2016 - 8:36 tarihinde yayınlandı

aaa

“Kültür ve Sanatla Anılan Bir Kent Olacağız”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kültür ve sanat şehri olmak adına birçok projeye imza attıklarını belirtti. Cahan sadece 2015 yılında birçok etkinlikle dolu dolu ayların geçtiğine işaret ederken, çalışmaların bundan sonra da bu şekilde süreceğini bildirdi.

Uşak Belediyesi kültür ve sanatın sevildiği ve marka olduğu bir kent olma hedefiyle projelerine ara vermeden devam ediyor. Her ayın kültür ve sanatla iç içe olması hedefiyle çıkılan yolda başarılı bir şekilde ilerleniyor. Yerel sanatçıların da ön plana çıktığı kültür ve sanat planlanmasında yapılan çalışmaların kalitesi ise rakamlara yansıdı. 2015 yılında 33 adet konser, 8 adet tiyatro, 7 adet konferans ve seminer, 7 adet sergi belediye tarafından düzenlenirken, birçok etkinlikte de proje ortağı olundu.

Kültür ve Sanatta Marka Şehir Hedefi

Uşaklıların kültür ve sanatla iç içe olması hedefini koyduklarını belirten Cahan, “Kentimizde her anlamda çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımızdan birisi de kültür ve sanat alanıyla ilgilidir. İlimizin sanat sever bir kent olması için etkinliklerimize hassasiyetle devam ediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarda ilimizin yerel değerlerinin de ön plana çıkmasına hassasiyet gösteriyoruz. Bu sayede ilimizin değerleriyle kültür sanatı harmanlıyoruz. Sadece 2015 yılında 33 adet konser, 8 adet tiyatro, 7 adet konferans ve seminer, 7 adet sergi yaptık. Bu çalışmalar bundan sonraki süreçte de artarak devam edecek. Vatandaşlarımızın kültür ve sanat konusundaki taleplerini de en etkili şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Çalışmalarımız bundan sonra da sürecek

Uşak’ta kültür ve sanat konusunda çalışmaların devam edeceğini ileten Cahan şunları söyledi: “İlimizde kültür ve sanat konusunda hemşehrilerimizin beklentilerine cevap veren bir yapıda olacağız. Bu nedenle birçok sanat dalını ilimizde sergileyeceğiz. Ayrıca yeni neslin kültür ve sanatla iç içe olması için elimizden geleni yapacağız.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER