UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

KUR’AN-I KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI SONUÇLANDIpost_views_covoy Görüntüleme

kategorisinde, 16 Mart 2016 - 20:17 tarihinde yayınlandı

Milli eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Tuşba Belediyesi tarafından ortaklaşa ‘Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ Yarışması düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi 1 Nolu salonda yapılan yarışma, Uşak Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Osman Sabri Şafak tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Uşak Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Köroğlu konuşmasında, Kur’an-ı Kerim’in ve Peygamberimizin Allah’ın mucizelerine en güzel delil olduğunu ve Kur’an-ı güzel okumanın svep olduğunu belirterek, gençleri Kır’an okumaya motive etmek için böyle bir yarışmanın Türkiye çapında düzenlendiğini kaydetti.

Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hanife Güven, Fevzi çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Amine Şentürk, Ümmü Baykan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Fatma Ertürk, Banaz Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hatice Akkaya, Karahallı Anadolu İmam Hatip Lisesinden Fatma Nur Uygun adlı öğrenciler yarıştı.

Yarışmanın juri başkanlığını; Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim Görevlisi Meryem Yerli yaparken juri üyeliklerini ise Şenay Yaman, Betül Numanoğlu, Melek Dinçer ve Rabia Gündoğdu yaptı.

Jüri üyelerinin titizlikle yaptıkları değerlendirmede sonunda;  Banaz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hatice Akkaya birinci, Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Amine Şentürk ikinci, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hanife Güven üçüncü oldu.

Birinci gelen Banaz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hatice Akkaya’nın Nisan ayında Denizli ilinde yapılacak olan Bölge illeri arası en güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında Uşak’ı temsil edeceği açıklandı.

“Anadolu İmam-Hatip Liseleri Arası Genç Nida Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması”nı Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin de izledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER