UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

KURBANINIZ MAZLUMA BAYRAM OLSUN67268 Görüntüleme

kategorisinde, 31 Temmuz 2020 - 7:18 tarihinde yayınlandı
Uşak Alperen Ocakları İl Başkanı Ali  Karaca  kurban bayramı vesilesiyle mesaj yayınladı.
Başkan Karaca mesajında:
İslâm Âleminin büyük bir coşku ve heyecanla beklediği; kardeşliğin, paylaşmanın, samimiyetin en yoğun yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Alperenler; Zalimin karşısında Alp, Mazlumun yanında Eren olandır. Bizler de bu sene ki Kurban organizasyonumuzu, “KURBANINIZ MAZLUMA BAYRAM OLSUN” diyerekten, Afganistan’a, Moğolistan’a, Sudan’a Kafkaslar’a ve Türkmen Dağı’na Uşak’tan ve Türkiye’nin dört bir yanından Alperenler olarak gece gündüz demeden çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
Kurban teslimiyettir, kurban yakınlaşmaktır, kurban mazluma tebessümdür, kurban kardeşliktir. Kurban elindeki ve gönlündeki sevinci paylaşmaktır. Peygamber efendimizin sallallahu aleyhi ve sellemin de buyurduğu gibi “Farz amellerden sonra Allah’ın en çok sevdiği amel, bir müminin gönlünü sevinçle doldurmandır.” şiarı ile Alperen Ocakları olarak elimizden geleni yaptık, yapıyoruz ve yapacağız.
Sözlerimin sonuna doğru gelirken Zalim Çin’in Doğu Türkistan’da ki, zalimce yapılan işkencelerini bir an önce durdurmasını büyük bir şiddet ile söylüyoruz. Nasıl ki Ayasofya Camiisi’nde her zaman cami olarak açılması hususunda takipçisi olup, mücadele verdiğimiz gibi, hiçbir zaman tek bir taviz vermeden; nice işkence ve eziyetleri, zindanları göze aldığımız gibi, Doğu Türkistan’da ki kardeşlerimiz de özgürlüklerine kavuşana kadar ne gerekiyorsa yapacağız, bedeli neyse katlanacağız ve takibini asla bırakmayacağız.
Bütün İslâm Âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, bütün mazlum coğrafyalara huzur, barış ve mutluluğu Rabb’imiz’den niyaz ederim dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER