UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

KÜRESEL GÜÇLERİN KANLI KÖPRÜSÜ TERÖRpost_views_couzg Görüntüleme

kategorisinde, 28 Mart 2016 - 15:44 tarihinde yayınlandı

DSC_7628

KÜRESEL GÜÇLERİN KANLI KÖPRÜSÜ TERÖR

Kimliklerin hepsine saygılıyız, toplumsal barışın esası da Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında hepimiz eşit vatandaşlarız.
Kader ve duygu birliği gibi geleceğimizde birdir.
Ülkemizde 30 yılı aşkın süredir, mezhepçi, sınıfçı, dinci ve etnik ırkçı (kürtçü) terör örgütlerinin oyunları oynanmaktadır. Bu oyunlar ülkemizin ekonomik, siyasi ve sosyal dengelerini bozup yıkmayı amaçlamaktadır.
Özellikle son haftalarda ve günlerde artış gösteren bölücü faaliyetler ülkemizin bütünlüğü için büyük bir tehdit ve tehlike oluşturmaktadır.
ORTADOĞU’NUN CENNETİ OLAN TÜRKİYE’MİZ aynı zamanda başka bir özelliği ile tüm düşmanlarının ilk hedefi olmaya devam ediyor, diğer taraftan ise, ALEM-İ İSLAMIN ANAHTARI OLAN bu cennet ülkenin neden düşmanları bile saldırmada bir olup kafirin sekiz, onu birden can havliyle acaba TÜRKİYE’yi nasıl yıkarım savaşını verirken, Ülke içinde siyaset kurumlarının özellikle muhalefetin başka bir TÜRKİYE VARMIŞTA BURADAKİ İŞİNİ BİTİRİNCE ORAYA GÖÇÜVERMEK İSTERCESİNE BALTALAMALARI, terörist cenazelerine bile taziyeye gidecek kadar fütursuzca ahlaksızca, sanki bu halkın önüne oy için bir daha çıkmayacak  mışcasına CANLARIMIZIN VATANI İÇİN TOPRAĞA DÜŞTÜĞÜ şu günlerde inanın halkın kalbinde ayrı ve tarifi zor yaralar açmaktadır…
1975 YILINDAN BU YANA EMPERYALİST GÜÇLERİN KULLANDIĞI TAŞERONLAR, UŞAKLAR 1948 LERE dayanan ülke düşmanlıklarının neticesi olarak 50.000 kişiye yakın şehit vermişiz veya can gitmiştir…..
Ülke içindeki adı PKK sınırdışına çıktımı PYD denen asıl hedefinin birilerine göre ARZ-I MEVUT birilerine göre büyük ortadoğu, vs gibi şu anda dünyanın yeşil vadisi konumundaki cennet mezopotamya yı ve konumu gereği tam merkezindeki AVRUPA İLE ASYA’NIN VE HATTA GÜNEYİ İLE ORTADOĞU’NUN DÜNYA ÜZERİNDEKİ kapıları konumundaki dünyanın stratejik olarak tek özel ülkesi olan TÜRKİYE’NİN BAŞINDA YEDİ DÜVELDEN FAZLA DÜŞMANLA SAVAŞIYORUZ.
ORTADOĞU’DA DAEŞ DENEN  Abd, İngiliz, Fransa ve çok güçlerle, dolu modern haçlı ordusunun eli kanlı terör prensi DAEŞ, Suriye bitirildi, ve arkasında 48 yıl sonra İran’ı bitirmek için ambargolar kalktı, ve son hamle yani satranç tabiri ile kafir ortadoğuyu ele geçirdiği an diyecek ki ŞAH VE MAT…..
İÇİMİZDEKİ SATILIK BİR KISIM MEDYA BUNU FARKLI DA ANLATSA. MAALESEF GERÇEK BU, İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARI İLE savaşırken ekonomisi bile az bir sarsıntı ile görevini yapan. Ortadoğu’dan gelen 3.000.000 göçmeni doyuran elinden geleni yapan, kapılarına gelen bu kadar insana sıgınmacıya kabul ederek hala bu yeryüzünde İNSANLIĞIN ÖLMEDİĞİNİ GÖSTEREN, OSMANLI TORUNU Türkleri dünya hayranlıkla izlemektedir.
Acil olarak ülkemizin yapacaklarına baktığımızda ise
1.Doğrudan devlet nizamını, ülke ve toplum bütünlüğünü hedef alan terörist eylemler en ağır biçimde İDAM ile cezalandırılarak. (idam cezası gelmelidir.)
2. Ülkemizde sağlıklı bir gelecek için tecavüz ve istismar suçlarından dolayı da idam cezası gelmelidir. 

Zira Türkiye Müslüman bir ülkedir, unutmayalım ki, “İnsanın Allahın en büyük eseri olduğunu bilelim, ve ısrarla bu felsefeye göre unutturmayalım. Şüphesiz bunu ALLAH RIZASI için yapmalıyız…
Türkiye’de MİT tır’larını paralelciler le beraber iş tutarak durduran tiyatro meraklıları yani malum medya Türkiye’de baskı var gazetecilik sansürleniyor diye feryat edenler İsrail’de Amerika’da nasıl gazetecilik yapılıyor bakmalıdır.


Devlet toplum ve medya arasında duygu ve fikir birliği olması gerekiyor.
Diğer bir konu ortadoğunun iç içe geçmiş bir çok sorunu barındırdığı bir gerçektir Ortadoğu bölgesi içinde barındırdığı dini ve etnik çesitlilik, zengin petrol kaynakları, sınırlı su kaynakları, kontrolsüz silahlanma, ekonomik sorunlar, baskıcı ve otoriter liderler, gibi nedenlerden dolayı tarihin her döneminde, oldukça güç bir coğrafya olarak toplumsal çatışmalar terörizmin bölgede yaygınlaşmasına bir unsur olasına yol açmıştır.
Bugünkü konjonktürde karşı karşıya olduğumuz terör olgusu salt terör örgütleri gerçeğinin ötesine geçmiş durumda…
Bilinen tarihin kayıtlarında ilk karşılaştığımız TERÖR ÖRGÜTÜ araştırmalarıma göre HAŞHAŞİLER olarak kabul ediyorum, zira Dünyada “terör” kavramı kelime olarak her ne kadar FRANSIZ devrimiyle birlikte anılmaya başlamışsa da bu kavramın karşılığı olan “siyasi şiddet” “korkutma””yıldırma” bu tarihten daha önceye dayanmaktadır.
Sevgili Dostlarım, netice olarak çok şükür ki ÜLKEMİZ DİMDİK TÜM HEYBETİ İLE AYAKTADIR…VATANI İÇİN TOPRAĞA DÜŞEN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE, ŞÜKRANLA BİR KEZ daha anmak istiyorum, ve diyorum ki şu anda hala ayakta isek bunu şehitlerimize, şanlı tarihimize borçluyuz…
Adam vardır kırık sandalyede bir FATİH, BİR KANUNİ gibi oturur.
Adam vardır en parlak sandalyede bir yığın saman gibi oturur.
Canım ülkemde Halkı temsil edecek veya kamu idaresinde yönetici olarak vazife ifa edecek kadroların behemahal belli alanlarda ilmi bilgiye sahip olmanın ötesinde kişiliği oturmuş olgun, hizmete istekli, cesur, fedakar, ve Allah’tan korkan insanlar arasından seçilip tayin edilmeleri gerekir…
Çok şükür ki şu anda ülkemizin idaresi her türlü zorluk ve sıkıntılara rağmen hala güven veriyor, demek ki halkımız doğruları tercih etmiştir….CENABI ALLAH DEVLETE MİLLETE ORDUMUZA GÜÇ KUVVET VERSİN……

BENDE SON OLARAK İNSAN İÇİN EN ZOR ŞEY, HERGÜN İNSAN KALMAKTIR DİYORUM
SEN BEN YOK TÜRKİYE VAR……
*********ARAŞTIRMACI-EKONOMİST-YAZAR-YAŞAR CANTÜRK———

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER