UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

MANİSA BÜYÜKŞEHİR OLUNCA BAĞLANMAKTAN VAZGEÇTİLERpost_views_couzd Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ocak 2015 - 14:53 tarihinde yayınlandı

SELEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Uzun yıllar Uşak’a bağlanmak için uğraş veren Manisa’nın Selendi ilçesi, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla bu hayalinden vazgeçti. Selendi’nin Uşaklı Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Manisa’nın büyükşehir olması nedeniyle Selendi’ye yatırımların arttığını kaydetti.

Selendi’ye yatırımlar arttı

Bağlı bulunduğu Manisa merkeze 184 kilometre uzaklıkta bulunan ve 3 saate gidebildikleri için, kendilerine 70 kilometre ve bir saat uzaklıkta bulunan Selendi ilçesi sakinleri, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla bu hayallerini rafa kaldırdılar. Selendililer, daha çok hizmet aldıkları için Uşak’a bağlanma hayallerine son verdi.

Manisa’nın 26 bin nüfusu ile en küçük ilçesi Selendi’nin Uşaklı Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Selendililer Derneği yeni hizmet binasının açılış töreni için Uşak’a geldi. İki dönemdir belediye başkanı seçilen Savaş, “Selendi, Manisa’ya olan uzaklığı nedeniyle, uzun yıllar Uşak’a bağlanmak için mücadele verdi. Ancak geçtiğimiz 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Manisa büyükşehir olunca Selendi’ye yapılan yatırımlarda arttı. Örneğin 30 Mart seçimleri öncesi, Manisa’da tüm köy yolları için 14 milyon TL ayrılırken, Manisa’nın büyük şehir olmasıyla, sadece Selendi için ayrılan ödenek 5 milyon TL oldu. Daha birçok konuda Selendi’ye yapılan yatırımlardan ilçe halkımız çok memnun. Artık Uşak’a bağlanma Selendi’nin gündeminde yok” dedi.

‘Kültürümüz Aynı’

Selendi’nin Uşak’a bağlanmaktan vazgeçmesine rağmen, Uşak’tan vazgeçmediğini de kaydeden Savaş, “Selendililer kendilerini Manisalı olmaktan çok kendilerini Uşaklı hissediyor. Şiveleri, yemekleri, oyunları, giyinişleri Uşak ile bire bir aynı. Yakınlığı nedeniyle de tüm alış verişlerini Uşak’tan yapıyor. Uşak pazarına geliyor. Selendililerin gönlünde Uşak’ın hala ayrı bir yeri vardır” şeklinde açıklmalarda bulundu.

Kendisinin Uşak Ortabağ köyünden olduğunu belirten Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, “Gençliğimde Selendi de eczane açmıştım. Hem 2009 hem de 2014 yerel seçimlerinde iki kez MHP’den belediye başkanı seçildim. MHP’ den Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Cengiz Ergün de Selendi’ye ayrı bir önem veriyor. Birlikte Manisa ve Selendi için çok güzel hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER