UŞAK 14°C
Çok Bulutlu

MEDYA ATÖLYESİ KURGUSAL FOTOĞRAFÇILIK ETKİNLİĞİpost_views_covji Görüntüleme

kategorisinde, 19 Aralık 2015 - 15:40 tarihinde yayınlandı

uı uıı

Uşak Üniversitesi Medya Atölyesi Topluluğu “Medya Atölyesi Kurgusal Fotoğrafçılık” adlı etkinlik düzenledi.

Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Gör. Sibel Hişmanoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe kurgusal fotoğraf sanatçısı Erdal Mutluer katıldı.

Etkinliğin ilk oturumunda kurgusal fotoğrafçılıkla ilgili teorik bir eğitim verildi. Sanatçı Erdal Mutluer öğrencilere fotoğrafta dikkat edilmesi gereken kuralları örnekler üzerinden anlatarak; fotoğrafta kompozisyon sanatı, ışık kuralları, enstante ayarları gibi konulara değindi.

İletişim Fakültesi Stüdyosu’nda gerçekleştirilen öğleden sonraki ikinci oturumda Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Şahinler, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin de katılımıyla “Adım Adım Fotoğraf” konulu atölye çalışması gerçekleştirildi. Atölye çalışması kapsamında bir model üzerinden flaş etkisiyle nasıl fotoğraf çekilmesi gerektiği, portre çekiminde hangi kurallara uyulması gerektiği gibi konular uygulamalı olarak öğretildi. Daha sonra etkinliğe fotoğraf makineleri ile katılan öğrenciler ile birlikte dış çekime geçilerek doğa fotoğrafçılığı ve gün ışığında dikkat edilmesi gereken kurallar üzerinde çalışmalar yapıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER