UŞAK 10°C
Az Bulutlu

MEHMET ALTAY: 1 KASIMDA İKTİDARA GELİRSEK YEM VE GÜBREDE KDV’ KALDIRACAĞIZpost_views_covdk Görüntüleme

kategorisinde, 09 Ekim 2015 - 18:14 tarihinde yayınlandı

aat

Uşak AK Parti milletvekili Mehmet Altay seçim çalışmaları kapsamında gittiği merkeze bağlı Şükraniye ve Yoncalı köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşları dinledi.

Mehmet Altay, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, 7 Haziran sonrası sekteye uğrayan ekonomik istikrarının yeniden sağlanacağını söyledi. AK Parti’nin kuşatıcı ve toplumun her kesimine inen bir beyanname hazırladığını ifade eden Mehmet Altay, “7 Haziran sonrasında ülkemizde oluşturulmak istenen kaos tablosu ve muhalefetin çözümsüzlüğü isteyen tutumu nedeniyle, döviz fiyatları yükseldi ve bu işten nemalanmak isteyen spekülatörler ekonomik istikrarı zedeledi. 13 yıldır sağladığımız istikrarlı ve kararlı ekonomi politikası olmasaydı, belki bugün 2001’deki gibi daha büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilirdik” diye konuştu.

Altay, partisinin seçim beyannamesinde çiftçilere önemli düzenlemeler getirildiğini aktararak, şunları söyledi:

“1 Kasım’da tekrar iktidara gelirsek, yemde ve gübrede KDV’yi kaldırıyoruz. Ayrıca genç çiftçi kardeşlerimizi tarıma daha fazla özendirmek ve istihdamı bu yönde artırmak için de, 30 bin TL’ye kadar karşılıksız kredi desteği sunacağız. Uşak’ta 49 büyük gölet  var. İlimizde sulu tarımın yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Çiftçimiz sulu tarımla daha çok kazanacak.”

YORUM YAZBENZER HABERLER