UŞAK 24°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,6905
EURO
6,3937
ALTIN
259,29
BIST100
101.586
Son Dakika Haberler

MEHMET ÇAKIN GÖREVİ NURULLAH CAHAN’DAN DEVRALDI707 Görüntüleme

kategorisinde, 09 Nisan 2019 - 20:51 tarihinde yayınlandı

31 Mart 2019 seçimlerinde Uşak Belediye Başkanı seçilen AK Partili Mehmet Çakın, bugün mazbatasını aldı ve devir teslim töreninin ardından göreve başladı.

NURULLAH CAHAN’DAN GÖREVİ DEVRALDI
Uşak Adliyesindeki mazbata töreninin ardından Uşak Belediyesine geçen Mehmet Çakın, burada Başkan Nurullah Cahan’dan görevi devraldı.

Burada bir konuşma yapan Nurullah Cahan, “Uşak’ın her mahallesinde güzel hizmetlerimiz var. Bu hizmet mührünün vurulmasında bugüne kadar bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin yapılmasında bizlerle birlikte gece gündüz çalışan tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum. Şimdi bayrak değişimi zamanı, Mehmet Çakın’ı tebrik ediyorum ve bayrağı indirmediği için kendisini tebrik ediyorum. Başkanım bu çıtayı daha üstlere taşıyacak ve biz kendisine her zaman destek vereceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Göreve başlayan Mehmet Çakın, “Sayın Belediye Başkanımıza Uşak’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu hizmetler noktasında belediye başkanlarımız büyük bir fedakarlık ve özveri ile çalışmalarını sürdürdüler. Nurullah Başkan’ın bu çalışmalarda büyük emekleri oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizler bu bayrağı daha da yukarılara taşımak ve şehrimizi gelmiş olduğu noktadan daha ötelere götürmek için çalışmaya hazırız. Bu bir bayrak yarışı ve bizler de AK Parti bayrağını indirmediğimiz için mutluyuz. Uşak’a hizmet etmeye ve tüm Uşak’a da AK Parti hizmetlerinden yararlanacağını ifade ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından devir teslim defteri imzalandı ve Nurullah Cahan kentin mührünü Mehmet Çakın’a teslim etti.

 

Mehmet Çakın sosyal medya hesabı üzerinden, Uşak Belediye Başkanı seçilmem dolayısıyla tebrik etmek isteyenlerin çiçek vb. göndermek ya da getirmek yerine Uşak’taki ihtiyacı olan kütüphanelerimize ya da okullarımıza kitap hediye etmelerini veya Uşak Belediyemize ait barınağımızdaki sokak hayvanlarımıza mama bağışlamalarını rica ederim, duyarlılık gösteren tüm hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederim diyerek çağrıda bulundu.

MEHMET ÇAKIN KİMDİR?
Uşak Sivaslı Karaboyalık köyündendir. İlkokulu bitirdikten sonra, ortaöğretim hayatına başladığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesini 1997 yılında tamamladı. Aynı yıl kazandığı İstanbul Üniversitesi İşletme (İngilizce) Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.2002-2004 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles şehrinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Çakın, 2004 yılında çok sevdiği memleketi Uşak’a yatırım yaparak iş hayatına başladı. Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesinde kurmuş olduğu tesislerle sektöründe Türkiye ve Dünya’da adından söz ettiren Çakın, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almış, çok sayıda sosyal sosyal projeye katkı sunmuştur. Siyasi hayatına 2001 yılında AK Partide İstanbul İl Gençlik Kollarında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başlayan Çakın, 2017 yılında Cumhurbaşkanımız tarafından Ak Parti Uşak İl Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Bu görevi belediye başkan adayı olduğu tarihe kadar başarı ile sürdürmüştür. Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Çakın, iyi derecece İngilizce bilmektedir.

 

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER