UŞAK 10°C
Az Bulutlu

MEHMET NACAR: 2015 TE KİLİTLİ PARKE 2016 DA ASFALT REKORU KIRACAĞIZpost_views_covcl Görüntüleme

kategorisinde, 28 Mart 2016 - 21:16 tarihinde yayınlandı

2014baskan

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, 2016 yılı ilk üç ay meclis çalışmalarını değerlendirerek, Başbakan Davutoğlu’nun grup toplantısında açıklamış olduğu taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili müjdeyi de değerlendirdi.

“2016 YILI BÜTÇESİ 69 MİLYON TL”

2016 yılı İl Genel Meclisi çalışmalarının Ocak, Şubat ve Mart ayı periyotlarını tamamladıklarını ifade eden Meclis Başkanı Mehmet Nacar, “3 ay içerisinde Kasım ayında yapılmış olan 2016 yılı bütçesi ile Mart ayında yapmış olduğumuz bütçe görüşmeleri meclisimizde kabul edilerek yürürlüğe başladı. 2016 yılı ana bütçemiz 55 milyon 500 TL, mart ayında da geçen yıl ki bütçemiz ve tasarruflardan arttırmış olduğumu bütçede 13 milyon 500 TL’lik ek bütçe oluşturduk” dedi.

“2015’DE KİLİTLİ PARKE, 2016’DA ASFALT REKORU KIRACAĞIZ”

2015 yılında bütün çalışmalarını köylerde kilitli parke yapımına harcadıklarını ifade eden Meclis Başkanı Nacar, “Sadece 10 yılda 800 bin metrekarelik kilitli parke taşı çalışması yapılırken, geçen yıl sadece 700 bin metrekarelik parke çalışmasını 256 köyümüzde gerçekleştirdik. Köylerimize hayırlı olsun. 2016 yılında da bir rekora gidilerek 256 köyden en acil olarak belirlenen köylerimizde 109 km’lik 1.kat asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. 15 Temmuz itibari ile başlayacağımız 109 km’lik 1.kat asfalt çalışmasında da İl Genel Meclisi tarihi boyunca bir rekora imza atmış bulunacağız. 109 km’lik asfalt çalışmalarının dışında da gerek KÖYDES’den gerekse Birliklerden yapacağımız çalışmalarla 130 km’lik bir asfalt çalışmasına da ulaşmış olacağız. Bunun dışında da geçen yıl yapmış olduğumuz asfalt çalışmasında bozulan yerlere de 53 km’lik bir 2.kat asfalt çalışmasını karara bağlayarak, bütçemizi oluşturmuş olduk” dedi.

“68 TAŞERON İŞÇİ KADROYA GEÇECEK”

Başbakan Davutoğlu’nun grup toplantısında açıklamış olduğu Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda da değerlendirmelerde bulunan Nacar, “Başbakanımızın grup toplantısında açıklamış olduğu taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi müjdesini bizlerde aldık. Daha önce ki yapılan taslak asil işi yapanlar kadroya alınacak çalışması vardı. Diyelim ki 800 bin taşeron işçisi varsa, 150-200 bin’i kapsıyordu. Şu an ki müjde de ise asil ve yardımcı işçilik yapanlarda kadroya alınacak ifadelerine yer verildi. İl Özel İdaresinden örnek verecek olursak, greyder, dozer kullanan işçilerimiz asil olarak görünüyordu ve bu taslaktan yararlanıyordu. Şu anda ise bizim İl Özel İdare bünyemizde bulunan temizlik işçisi olarak aldığımız kişiler faydalanamıyordu. Bunlar ek iş, yardımcı iş anlamına geliyordu. Bizim İl Özel İdaremizde 55 tane taşeron işçimiz var. Ayrıca 13 tane de temizlikte ki taşeron işçimiz var. Bugünkü açıklama çok sıcak ve taze bir haberdir. İlerleyen günlerde hukuken nasıl bir işlev olacak ilerleyen günlerde ayrıntıları belli olacak” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER