UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

MEHMET ÖZKUK: BUGÜN YASIMIZ VARpost_views_couzr Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mart 2016 - 20:05 tarihinde yayınlandı

280220151515

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk 14 Mart Tıp Bayramı ilgili basın açıklama yaparak; “Bugün 14 Martta kendi sorunlarımızı dile getirmek değersizdir. Bugün bayramımız değil yasımız vardır. Kaygımız vatan ve millettir. Gün Türk milletinin birlik ve beraberlik günüdür” dedi.

 Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapan sağlık çalışanları için önemli bir gün. Fakat Ankara’da yaşanan hain terör saldırısı nedeniyle hüzünlüyüz diyen Mehmet Özkuk, Milletimizi derin bir acıya boğan bu alçakça saldırı nedeniyle yastayız.”dedi

Mehmet Özkuk konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye Sevdasını, vatan ve millet derdini her zaman en önde tutan Türk Sağlık-Sen olarak bugün bu hain saldırının tüm acısını derinden yaşıyoruz. Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor, öfkemiz çığ gibidir. Türk Sağlık-Sen olarak bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Vatan ve millet sağ olmadıkça, ülkemizde huzur kalmadıkça geriye kalan herşeyin boş olduğuna inananlarız.   Bugün 14 Martta kendi sorunlarımızı dile getirmek değersizdir. Bugün bayramımız değil yasımız vardır. Kaygımız vatan ve millettir. Gün Türk milletinin birlik ve beraberlik günüdür.

Bundan tam 97. yıl önce İstanbul’un işgaline karşı tepki göstererek 14 Martta bir anlam katan tıbbiyelilerin ruhunu taşıyan ve onların bıraktığı bu değerin emanetçisi olan biz Türk Sağlık-Sen’liler olarak diyoruz ki; Türk Milletinin huzuruna, devletimizin birliğine ve dirliğine karşı yapılmış bu saldırıyı gerçekleştiren terör odakları, onların işbirlikçileri iyi bilmelidir ki, Türk milleti bu alçakça saldırılara boyun eğmeyecek, birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyecektir.

Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki, ülkemizi bölmeye, kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’yi karıştırarak, Ortadoğu gibi bir bataklığa çevirmek isteyenler bu hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamız dileğiyle Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybedenlere bir kez daha  Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER