UŞAK 0°C
Kar Yağışlı

MERKEZ İLÇE BAŞKANI TURGAY ESER: PKK’YA DA SESİNİZİ YÜKSELTİNpost_views_couyk Görüntüleme

kategorisinde, 19 Ocak 2016 - 18:09 tarihinde yayınlandı

eser

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, akademisyenlerin bildirisine ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında, bazı akademisyenlerin devleti “katliamla” suçladığını belirterek, bildiriyi yayınlayanların, Kürt halkı başta olmak üzere bölgede yaşayan insanlara aylardır kan kusturan terör örgütünü görmezden geldiğini belirtti.

Devlet üniversitelerinin bazı akademisyenlerinin, devşirme fikirlerle hareket ettiğini aktaran Eser, AK Parti hükümetlerinin reformist politikaları sayesinde Türkiye’de temel hak ve özgürlükler alanının hayal bile edilemeyecek seviyeye ulaştığını kaydetti.

PKK’YA DA SESİNİZİ YÜKSELTİN

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşların bu reformlardan en fazla yararlanan kesimlerin başında geldiğini ifade eden Eser, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Terör örgütü PKK, özgürlükleri baltalamakta, yollara hendekler kazarak, bomba tuzaklarıyla, güvenlik güçlerini ve masum sivilleri katlederek bölge insanını adeta esir almakta. Devlet ise kendi vatandaşını terör örgütünden korumak ve güvenliği sağlamak amacıyla bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bildiri yayınlayan bin 128 sözde akademisyene sormak lazım; devlet durup dururken mi sokağa çıkma yasağı ilan etti? Baştan sona ihanet kokan o bildirideki satırların altını imzalayan sözde aydınların PKK’ya bir çift laf ettiklerini görebilecek miyiz acaba? Eğer vicdanınız varsa ülkemizi yıllardır terör belasıyla karşı karşıya bırakan PKK’ya karşı da sesinizi yükseltin” dedi.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK KADROSUNA TEŞEKKÜR

Bu Süreçte özellikle 1128 sözde akademisyenlerin görüşlerine karşı bir duruş gösteren Uşak Üniversitesi Rektörü SAİT ÇELİK beyefendiye ve de akademik kadrosuna da göstermiş olduğu dik duruştan dolayı teşekkür ederim

Terörle ve teröristle yapılan mücadeleyi karalamak adına devletin “katliam” yaptığını iddia etmenin doğru bir yaklaşım olmadığına da dikkat çeken Eser açıklamasını şu sözlerle bitirdi; “Cizre’de, Silopi’de, Sur’da güvenlik güçlerine, masum sivillere saldıran teröristlerin yaptığı ile ihanet kokan bildirilerde devlete çamur atan sözde aydınların yaptığı aynı şeydir. Ne pahasına olursa olsun, bu sözde aydınlara rağmen devletimizin terörle mücadeledeki kararlılığı devam edecektir”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER