UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

MEVLANA’NIN 742. VUSLAT YILDÖNÜMÜpost_views_covaq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Aralık 2015 - 23:35 tarihinde yayınlandı

IMG_1693AF-17EAFB-A9C34C-75469A-79D16F-7A4D0E IMG_EA0044-59EA72-617DBF-232F34-132786-67BC62

Mevlana’ya Yakışan Anma Etkinliği

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye olarak manevi büyüklere sahip çıkacaklarını ve onlarını hayatlarının en iyi şekilde tanınması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Uşak Belediyesi Mevlana Celaleddin Rumi’nin vuslatının 742. yıldönümü nedeniyle bir program düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma gecesinde Konya Mevlana Sema Grubu tasavvuf müziği dinletisinin yanında Mevlana şiirleri okudu ve semah gösterileri yaptı. Geceye Başkan Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, Uşak Belediyesi birim müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Mevlana her zaman kalbimizde

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mevlana’nın hayatı hala bugün bizlere en güzel şekilde örnek teşkil etmektedir” dedi. Düşünceleri tüm dünya tarafından kabul edilen ve hoşgörünün sembolü olan Mevlana’yı en güzel şekilde yad ettiklerini aktaran Cahan, “Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yılda Mevlana’nın 742. vuslat yıl dönümünde kendisine yakışan bir etkinliğe imza attı. Mevlana Hazretlerinin ölümünün üzerinden asırlar geçse bile hala fikirleri ve hoşgörüsü örnek olmaktadır. ‘Ne Olursan Ol Gel’ diyen ve bu düşünceyle Allah’a olan aşka herkesi davet eden Mevlana dünya tarafından da değerli bulunmaktadır. İşte böylesine önemli bir değerimizi yaşatmak için bu tür etkinliklere önem veriyoruz” dedi.

Geçmişimizi geleceğe öğreteceğiz

Uşak Belediyesi’nin maneviyatı büyük olan değerleri yaşatmak adına çalışmalarına devam edeceğini dile getiren Cahan şunları kaydetti:  “Belediyemiz yeni nesillere geçmişini ve ecdadının güzel düşüncelerini unutturtmamak adına çalışmalarına devam edecektir. Bu sayede maneviyatımızı asırlardan bu yana bize geldiği gibi, asırlarca yeni nesillere benimsetmek niyetindeyiz. bu sayede geçmişimize sımsıkı bağlı, unutmayan ve yozlaşmayan bir gençliği hedeflemekteyiz. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Konuşmaların ardından Konya Mevlana Sema Grubu Temsilcisi Ayşin Özçakıl Başkan Nurullah Cahan’a etkinliği düzenlediği için plaket takdim etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER