UŞAK 15°C
Parçalı Bulutlu

MHP ADAYLARI UOSB DE İŞADAMLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTUpost_views_couws Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mayıs 2015 - 13:04 tarihinde yayınlandı

 rrr

UOSB’de gerçekleştirilen “Milletvekili Adaylarıyla Tanışma Günü’nün 3. gününde Milliyetçi Hareket Partisi konuk oldu.

Kahvaltı ile başlayan programa Uşak MHP İl Başkanı Ali Kurt, Uşak MHP milletvekili adayları Durmuş Yılmaz, Gökhan Özoğul, Muhammed Gür ve MHP üyeleri katıldı. Basına açıklamalarda bulunan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, UOSB faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

  MUHAMMET GÜR “İSTİKRAR MAALESEF BORÇLULUK ORANINDA SÜRDÜ”
  UOSB’de ki brifinge konuşmacı olarak katılan Uşak MHP Milletvekili adaylarından Muhammed Gür 12 yıllık AK Parti iktidarında ki büyüme oranlarına dikkat çekerek; ” Biliyorsunuz AK Parti’nin bilinen bir sloganı vardı. (istikrar sürsün, ekonomi büyüsün) istikrar maalesef borçluluk oranında çok iyi sürdü. Türkiye’de baktığınızda 12 yıllık AK Parti iktidarında 2014 sonunda Türkiye’nin ortalama büyüme hızı 2.9 oldu. En son Ocak ayında ki işsizlik oranımızda %11.3’e çıktı. 12 yılı ele aldığımızda Türkiye ortalama %4.5 büyümüş. Her yapılanı kendinden medet uman bu iktidar; Cumhuriyetimizin kurulduğu dönemden, Ak Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılına kadar ki Türkiye’nin ortalama büyüklüğünün farkında değil. Türkiye kurulduğundan, AK Parti’nin iktidar olduğu 2002 yılına kadar ortalama %5.1 büyümüş” dedi.
  GÖKHAN ÖZOĞUL ” SİYASET DİNE, DİN SİYASETE İKİSİ TİCARETE HİÇ KARIŞTIRILMAMALI”
  Uşak MHP 2. sıra milletvekili adayı Gökhan Özoğul UOSB’de yapmış olduğu konuşmada Uşak Organize Sanayi Bölgesinin; bir yılda yapmış olduğu faaliyetlerin sanayici ve yönetim kadrosu olarak ehil insanların elinde olduğunu söyledi. Gökhan Özoğul yapmış olduğu konuşmada “Siyaset dine, din siyasete ikisi ticarete hiç karıştırılmamalı” dedi. Konuşmasında ekonomi konularını Durmuş Yılmaz’a bırakacağını söyleyen Özoğul; “İş adamı da olsak, işçi de olsak, çiftçi de olsak hepimizin ekonomi dışında ortak değerlerimiz var. Mevcut hükumetin bu ortak değerlerimizi zedelemesi noktasında ki duyarlılığı burada oturan herkesi ilgilendiren duyarlılıklardır.” diyerek MHP iktidarında toplumun her kesimine sağlayacakları duyarlılıkları anlattı.
  DURMUŞ YILMAZ “GELECEĞİMİZ BU SEÇİMLERE BAĞLI”
  MHP’nin ekonomi konularında ki en önemli ismi olan Uşak MHP milletvekili 1 sıra adayı Durmuş Yılmaz, UOSB’de yaptığı konuşmada ekonomiden birlik beraberliğimize kadar her konuda tehlike olduğunu belirtti. Durmuş Yılmaz 7 Haziran Seçimlerinin önemini hatırlatarak “Siyasi partiler farklı görüş olgunluğu için var. Bu farklı görüşlerle, farklılık içerisinde tekliğin birliği sağlayabilme sanatına biz birlikte yaşama sanatı diyoruz. Bu seçimler 35 gün sonra bitecek, halkımız 7 Haziran’da ülkeyi yönetme yetkisi verecek. Şunu unutmayalım, aklımızın bir kenarına yazalım, seçimler son derece önemli. Ülkenin içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında bu hayati bir seçim. Geleceğimiz, bu seçimlerde vereceğimiz karara bağlı.” dedi. Farklı görüşe sahip insanlara karşı olan iftira ve şiddete dikkat çeken Yılmaz “Farklı görüşlerde olan vatandaşlarımız, gelecekte birbirinin yüzüne bakacak ve selam verebilecek şekilde söz ve davranışlarda bulunalım. Kavgadan dövüşten ve iftiradan uzak duralım. Proje bazında çalışmalı ve tartışma ortamı oluşturarak milletin kararına saygı göstermeliyiz ” dedi.
  DURMUŞ YILMAZ “DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ DEMEK İÇİN SİYASETE GİRDİM”
  Siyasete giriş nedenini de iş adamlarına kısaca açıklayan Yılmaz “Geldiğimiz nokta itibarıyla ben, Türkiye’nin değerler silsilesinde bir aşınma görüyorum. Bu aşınma bizim gelecekteki gerek sanayimizde, ticaretimizde, eğitimimizde büyük ülke olma yolunda bizi zayıflatıyor. Bu zayıflıkla yeni medeniyet kurmamız, yeni bir çıkış yapmamız son derece zor ve bunu dile getirecek cesarette insanlarımızın sayısı yok denecek kadar az. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek için siyasete girdim” dedi.  Dün yanlış yapanlar tarafından zarar görenlerin, bu gün yanlış yapmaya başladığını söyleyen Yılmaz, bu durumun ekonomiye olumsuz etkilediğini vurgulayarak, “Biz aldatmayacağız aldatmayacağız, yalan söylemeyeceğiz eğer aldatmakla aldatılmak arasında tercih yapmak zorunda kalırsak aldatan tarafında olmaktan ziyade aldatılmış tarafında olmak bizim tercihimizdir. Biz öyle bir durum ve davranış sergileyeceğiz ki, biz bize yanlış yapanlara elbette yanlışlarını yüzlerine vuracağız” demenin doğru olduğunu aksi davranışların bizi zarara uğrattığını sözlerine ekledi.
  DURMUŞ YILMAZ ” HÜKÜMETİN 2023 HEDEFLERİ BU GÜN İTİBARİ İLE İFLAS ETMİŞTİR”
  Hükümetin 2023 hedeflerinin, günümüz şartlarında ki tutarsızlığının belirten Yılmaz “Şu andaki 2023 hedefleri ile araçlar arasında tutarlılık söz konusu değil, dolayısıyla hükümetin uzun zamandan beri propagandasını yapageldiği 2023 hedefleri, bugün itibariyle iflas etmiştir, şehir efsanesine dönüşmüştür.” şeklinde açıklama yaptı. Türkiye’nin büyüme oranı Hazine Müsteşarlığı sitesinden alınan oranlarla açıklayan Durmuş Yılmaz “Hazine Müsteşarlığı’nın sitesinden aldığımız verilere göre 2002-2006 döneminde Türkiye yüzde 7,2 büyümüş, 2007-2013 döneminde yüzde 4,5 büyümüş, 2002-2014 olarak alındığında ise büyümenin yüzde 4,3 olduğunu görüyoruz. Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar büyüme performansına bakarsanız. toplam büyümeye bakarsanız, yani 1923 yılından itibaren büyüme toplamlarına bakarsanız, toplam ortalama büyüme oranının altında kaldığını görürsünüz” dedi.
  DURMUŞ YILMAZ “TÜRKİYE 23 MİLYAR DOLAR FAKİRLEŞTİ”
  Yüzde 7,2 büyüme baz alınarak 2014-2015 dönemiyle mukayese edildiğinde büyümenin 4,2’lere kadar gerilediğini söyleyen MHP adayı Yılmaz, “Büyümenin 7,2’lerde olduğu dönemlerde yılda 1 milyon 700 bin istihdam oluşturulurken bu istihdam bugün 300 binlere kadar düşmüştür. Dolayısıyla sıkıntının kaynağı, ekonominin büyümemesidir. Hükumetin orta vadeli programlarında 2014’teki büyüme hedefi 3,3’tü, bu 2,9 olarak gerçekleşti. Dolayısıyla 2014 yılında, 2013 yılına göre Türkiye 23 milyar dolar fakirleşti.“ dedi. Geçen yıl 823 milyar dolarlık üretilen mal ve hizmetin 800 milyar dolara düştüğünü belirten Yılmaz, “2010 yılında 10 bin 3 dolar kişi başı milli gelire baktığımızda, kişi başı milli gelirimiz 10 bin dolar etrafında dolanıp duruyor. Buna, orta gelir tuzağı deniyor. Bu tuzağa düşen ülkeler, çıkamazsa patinaj yapar durur. Türkiye’nin de bu tuzaktan çıkması lazım. Bunun içinden çıkılması için önemli reformların yapılması gerekiyor. Kur hareketleriyle, kısa vadeli faiz iniş çıkışlarıyla bu işlerin yapılması mümkün değil, çünkü bunlar yapısal sorunlar. Bu yapısal sorunların arkasında çok büyük problemler var. AKP de bunu çözecek durumda değil, çünkü reform gerekiyor. AKP, reform yorgunu, bunu yapamaz, yani orta gelir tuzağından çıkamaz.”dedi
  Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz ekonomik görüşlerini açıkladıktan sonra hukuki görüşlerini de açıklayarak; “Türkiye’de duruma göre hukuk uygulandığını, doğrusunun kurala göre hukuk uygulanması olduğunu” söyledi.
kaynak:uşakcity

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER