UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

MHP ALPAY ÖZGÜR’ÜN İHRAC KARARINI ONAYLADIpost_views_couxm Görüntüleme

kategorisinde, 13 Kasım 2015 - 18:56 tarihinde yayınlandı

Aİİİİ

Daha önce de hakkında MHP Uşak İl Başkanlığı’nca partiden ihracı istemiyle dosya hazırlanan ancak verdiği savunma ile bu talebi geri çevirten Alpay Özgür hakkında ikinci kez partiden ihracı yönünde talepte bulunan MHP İL Başkanlığı’nın talebi bu kez Genel Merkez tarafından kabul edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçtiğimiz dönemlerde İl Başkanlığı görevini yürütmüş olan ve 2014 Yerel Seçimleri sırasında Belediye Başkanlığı adaylığı nedeniyle bu görevinden ayrılan, ayrıca geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde de Milletvekili aday adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nde çalışmalarını yürüten Alpay Özgür hakkında mevcut İl Yönetimi tarafından partiden ihracı istenmiş, ancak Özgür’ün yaptığı savunma sonrası ihracı iptal edilerek parti üyeliği devam ettirilmişti.

Gerek İl Teşkilatı bazında, gerek Merkez İlçe ve diğer ilçe teşkilatları bazında son dönemlerde çalkantılı günler geçiren Millyetçi Hareket Partisi’nde 7 Haziran seçimleri öncesinde ve sonrasında partide İl Başkanlığı, yöneticilik ve Meclis üyeliği gibi görevlerde bulunmuş isimlerin ihracı konusu politik gündemi bir hayli meşgul etmişti. Bu dönemde ihracı istenenler arasında adı geçen isimlerden biri de daha önce MHP Uşak İl Başkanlığı görevini yürütmüş olan ve 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı adaylığı için bu görevinden ayrılan, akabinde yine geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Alpay Özgür olmuştu.

Gerçekleşen kongre ile birlikte MHP Uşak İl Başkanlığı görevine gelen Ali Kurt, 7 Haziran seçimlerinden adayların belli olmasının ardından geçen kısa sürenin üzerine seçim çalışmalarında bulunmadığı gerekçesiyle Alpay Özgür hakkında ihraç istemiyle MHP Genel Merkezi’ne başvurmuş ve bu başvuruya istinaden yazılı savunmada bulunan Alpay Özgür dilekçesinde siyasi bir husumetten dolayı ihracının istendiğini, ihracını isteyen Ali Kurt’un da geçmişteki siyasi süreçlerde MHP’liliğini tartışmaya açacak davranışlarda bulunduğunu ve partiye ihanet ettiğini belirterek itirazının kabulünü istemişti. Özgür’ün savunmasını kabul eden Genel Merkez de, ihraç talebini reddetmişti.

Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş isimlerle sürekli kavga halinde olduğu kulislerde de sık sık konuşulan MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt daha sonra; Özgür’ün yapmış olduğu savunmada kullandığı bu ifadelerle birlikte Özgür’ün sosyal paylaşım hesaplarının altına yapıldığı iddia edilen ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye hakaret içeren ifadelerin de olduğu paylaşımları da ilave ederek Alpay Özgür’ün partiden ihracı konusundaki talebini bir kez daha yineleyerek ve Ekim ayının son haftasında seçimlerin hemen öncesinde talebini içeren dosyayı Genel Merkez’e sunduğu da edinilen bilgiler arasında.

İkinci kez ihraç istemiyle Genel Merkez gündemine gelen Alpay Özgür’ün partiden ihraç kararına bu kez onay verildi. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Alpay Özgür; ihraç isteminin yer aldığı dosyanın alelacele ve türlü kumpaslarla hazırlanarak seçim takvimi gereği sıkışık olan Genel Merkez’e iletildiğini ve konu hakkında yeterli incelemenin yapılamadan hakkında ihraç kararı verildiğini söyledi. Verilen kararın hukuken ve usulen yanlış olduğunu da belirten Özgür; “konu hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyle de görüşme imkanı buldum. Kendisi de hukuki haklarımı arayabileceğimi ve yapılan bir yanlış varsa da bunun böylece ortaya çıkmış olabileceğini belirtti. Bu nedenle ihraç kararına itiraz konusunda yasal başvurumu da yapacağım” ifadelerini kullandı. Özgür ayrıca; Genel Merkezi tenzih ederek şunları da ilave etmek istiyorum. Köpekler istedi diye atlar ölmez. Alpay Özgür, Milliyetçi Hareketin bir neferidir” ifadelerini kullanarak İl yönetimine de sitemlerini dile getirdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER