UŞAK 0°C
Kar Yağışlı

MİLLETİN İÇİNDEN HAS BİR İNSAN ALİM TUNÇpost_views_covfb Görüntüleme

kategorisinde, 04 Ekim 2015 - 15:44 tarihinde yayınlandı

aliim A3   A2 AAAA

Ak Parti 2. Sıra Milletvekili adayı 22. Dönem Ak Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “yerli ve milli vekil” tanımına uyan vekil portföyüne sahip bir vekil adayı.

UŞAK’IN ÇOCUĞU

Uşak, Eşme Ulucak köyünün mezrasındaki tek bir evde 1964 yılı Nisan ayında dünyaya gelen Dr. Alim Tunç hem okumuş hem de çobanlık yapmış bir vekil adayı.

ÇOBANLIK ASLİ İŞİMDİ

1964 yılında 9 kardeşten 7. si olarak dünyaya geldiğini anlatan Alim Tunç hayat hikayesini şöyle anlatıyor, “Ben doğduğum günden itibaren fukaralığın ve garibanlığın dibini görmüş bir insanım. Yokluk yıllarında büyüdüm. Ulucak köyünde babamın yanında çiftçilik, tarla taşı topladım. Çobanlıkta asli işlerimden biriydi. Okumak en büyük hayalimdi, fakat maalesef ailemin beni okutacak maddi gücü yoktu. Babam Osman Tunç hem 9 kardeşime bakıyor hem de evin ihtiyaçlarını karşılıyordu. Baba harçlığı diye bir şey bilmedim hiçbir zaman. Hani derler ya “bana balık verme balık tutmayı öğret” işte babamız bize balık tutmayı öğretti aslında, yokluğun içinde. Köyden Uşak’a okumak için geldiğimde cebimde delikli kuruş yoktu. Hem okudum hem de çalıştım. Simit sattım, halde hamallık, kâtiplik meyve kasası çakıyordum. Tuğla fabrikasında çalıştım, okumak için gerekli olan parayı bir şekilde denkleştiriyordum” dedi.

ÇALIŞARAK TIP FAKÜLTESİNİ KAZANDIM

Uşak’ta fakir ama çalışkan bir çocuk olarak liseyi tamamlayıp Tıp Fakültesini kazandığını vurgulayan Dr. Alim Tunç, “Azmim ve okuma isteğimle birlikte Erciyes Üniversitesi Tıp fakültesini kazandım ve hiç yıl kaybetmeden Tıp Fakültesinden mezun oldum. Erzurum’un Tortum İlçesine doktor olarak atandım. Tortum Sağlık Grup Başkanlığı görevini yaptım.  Daha sonra  Uşak 1 No’lu Merkez Sağlık Ocağı, Kızılay Kan Merkezi, Belediye, Cezaevi Kurum Hekimliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi Uşak Mediko Sosyal Merkezi Hekimliği görevlerinde bulundum. Son 22. inci Dönem Uşak Milletvekili, olarak halkımız beni meclise taşıdı. Burada Uşak’ı sorunlarını merkezi hükümet nezdinde çözmeye çalıştım” dedi.

UŞAK ÜNİVERSİTESİNİ KURMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞTI

Milletvekilliği döneminde Uşak’a üniversitenin açılmasında ciddi pay sahibi Alim Tunç, “Uşak’ın ekonomik ve kültür alnında ilerlemesinin en büyük unsurun Üniversite olduğuna inanarak 22. Dönem milletvekilliği dönemimde bu işin hem o dönemde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de ilgili bakanlıkları bu işin çözümü için çok uğraştık sonunda Uşak Üniversitesini kurmayı başardık. Aynı zamanda o dönemde   Uşak havaalanının açılması, Karma Organize Sanayii’nin açılması, köy yollarının yapılması ve genişletilmesi gibi hizmetlere imza attık. Uşak’ın sağlık alanında boşluğu olduğunu halka hizmet adına Uşak Tıp Merkezi’ni kurduk . Uşak’ta özel sağlık alanında Uşak halkına hizmet adına, ilk tıp merkezini kurduk.  O dönemde sağlık alanında Uşak’ın çıtasını yükselttiğimize inanıyorum” diye konuştu.

HALKIMIZ TAKDİR EDERSE YİNE MECLİSTE UŞAK’LI OLACAĞIM

1 Kasım seçimlerinde Uşak halkının takdiri ile mecliste Uşak’ın sorunlarını gündeme getireceğini söyleyen Tunç, “Cumhurbaşkanımızın yerli ve milli vekil isteğine yüzde yüz katılıyorum. Seçildikleri şehrin derdiyle dertlenen, sıkıntısını sorununu bilen biri olarak yerli bir aday olarak milletimizin vekili olacağım. Şimdiye kadar yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyorum”.

alim1 alim2 alim3 alim4 alim5 alim6 alim7 alim8 alim9 alim10 alim11 alim12 alim13 alim15 alim16 alim17 alim18 alim19 alim20

 

YORUM YAZBENZER HABERLER