UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

MİLLETVEKİLİ ALİM TUNÇ: EĞİTİMCİLİK BİR MESLEKTEN FAZLASIDIRpost_views_couyo Görüntüleme

kategorisinde, 23 Kasım 2015 - 20:08 tarihinde yayınlandı
aaaaa b gh
Uşak Milletvekili Doktor Alim Tunç, öğretmenler günü dolayısı ile yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Öğretmenlerin yeni Türkiye’nin inşasında, gelecek nesillerin ihyasında bir mühendis olduğunu aktaran Tunç, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaptı.
“Eğitimcilik bir meslekten fazlasıdır”
Eğitimciliğin bir meslek sınıfından çok, bir neslin umut kapısı olduğunu aktaran Tunç, “Öğretmen bazen bir gülümsemedir, bazense geleceğe dair güzel umutlar. Binlerce gencin dünyaya daha güzel bakmasının altın anahtarı, işte o fedakar insanlardır. Öğretmenlik kutsaldır. Hz. Ali’nin dediği gibi, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’. İşte hayatı öğreten öğretmenlerimiz de öyle kıymetlidir, öyle değerlidir bizler için” dedi.
Alim Tunç yayınladığı mesajda, “Bir öğretmen eşi olarak bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü can-ı gönülden kutluyorum. Emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllar diliyorum. Aramızdan ayrılmış olan bütün öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER