UŞAK 15°C
Az Bulutlu

MİLLETVEKİLİ ALİM TUNÇ FAALİYET RAPORU VERDİpost_views_covar Görüntüleme

kategorisinde, 15 Aralık 2015 - 18:22 tarihinde yayınlandı
aza
Milletvekili Alim Tunç, ilk 40 gün içerisinde neler yaptığını anlattı. Ayrıca Tunç, hangi komisyonda göreve başladığını da kamuoyu ile paylaştı.
Uşak’ta 1 Kasım erken seçimlerinin sonucunda AK Parti’den Milletvekili seçilen Alim Tunç, yazılı bir açıklama yaparak geride kalan 40 gününde yaptıklarını tarih tarih kamuoyuna aktardı.
Milletvekilli adaylığı sürecinde, halkın içinde olacaklarını, halkın içinden olduklarını aktaran Alim Tunç, milletvekilliği sürecinde de sosyal medyadaki diyaloglarıyla da gündeme gelmiş ve şeffaflık ilkesine bağlı olacaklarını belirtmişti.
Şimdi de geride kalan 40 gün içeresinde neler yaptığını aktaran AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç,“Hesap veriyorum: İlk 40 günüm” diyerek yaptıklarını anlattı.
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görev alan ve aslen doktor olan Alim Tunç, “Haydi Bismillah diyerek çıktığımız yolda sizlerin desteğiyle yeniden Uşak Milletvekili olarak seçildim. Seçildiğim 1 Kasım tarihinden bugüne kadar da, “Seçimden seçime değil, her zaman yanınızda olacağım” sözüme uygun davrandım. Şimdi de bir geleneği değiştiriyorum ve siz sormadan “Sizin vekiliniz” olarak, size hesap veriyorum” ifadelerini paylaştı.
Uşak AK Parti Milletvekili Alim Tunç Açıklamasına Şöyle Devam Etti;
Bu prensip çerçevesinde Milletvekilimiz Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Nacar, Belediye Başkanımız Nurullah Cahan, İl Başkanımız Servet Kuş, Merkez İlçe Başkanımız Turgay Eser, Kadın Kolları Başkanımız İlknur Ertuğrul, Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Millik ve partimizin çeşitli kademe üyeleri ile birlikte bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışma ve ziyaretlerimizin bir dökümünü sizlerle paylaşmak istiyorum:
1 Kasım: Belediye önünde, Uşak halkı olarak seçim kutlamamızı yaptık.
2 Kasım: Seçim öncesi ve sonrasında köyüm Ulucak’ta büyüklerimi ziyaret edip hayır dualarını aldım.
3 Kasım: Eşme ilçemizi ziyaret ettik. Eşme Belediye Başkanımız Hacı Mustafa Çetin’in düzenlediği “Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi”ne katıldık.
3 Kasım: Ulubey ilçemizi ziyaret ettik. Ulubey halkına göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerimizi sunduk.
4 Kasım: Banaz İlçemizi ziyaret ettik. Belediye Başkanımız Zafer Arpacı ve teşkilatımıza bu güzel gün için teşekkür ederim.
4 Kasım: “Siz Bize Değil, Biz Size Geliyoruz” dedik ve Karahallı İlçemizi ziyaret ettik. Seçim yorgunluğumuzu mutluluğa çeviren İlçe Teşkilatımıza teşekkür ederim.
5 Kasım: Mazbatamızı aldık ve 26.Dönem Milletvekilliği görevimiz tescillendi.
6 Kasım: Utaş Uşakspor yönetimi ve oyuncuları ile kahvaltıda bir araya geldik. Oyuncularımızın moral ve motivasyonları üst düzeyde idi. Takımımıza başarılar dilerim…
6 Kasım: ” Seçimden seçime değil, her zaman” sloganımızla Sivaslı İlçemizdeydik. Bugünü bayrama çeviren İlçe Teşkilatımıza teşekkür ederim.
 
6 Kasım: Karaağaç Mahallesi, Zümrüt Camiisi’nde Mevlüt Programımızı icraa ettik ve Cuma Namazı sonrası ikram ve ziyaretlerde bulunduk.
 
6 Kasım: Atatürk Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi kavşağında işyeri açılışına katıldık ve ziyaretlerde bulunduk.
6 Kasım: AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldık ve gençlerin sorunlarını dinledik.
7 Kasım: Orhan Dengiz Bulvarı Gazhane Kavşağında İşyeri açılışına katıldık, ziyaretlerde bulunduk.
7 Kasım: Uşak Merkez İlçe’ye bağlı Karlık Köyümüze yapılan asfalt yolun açılış törenine katıldık. Hayırlı ve uğurlu olsun.
7 Kasım: Takımımızı yalnız bırakmadık. Uşaksportif başarılarına yeni bir halka daha ekledi. Galatasaray Odeabank’ı son saniye basketiyle 73-71 yendi.
 
7 Kasım: Gazeteci Berkay Özyayla ile Özge’nin Özay bebeklerine hoşgeldin ziyaretinde bulunduk. Özyayla Ailesi’ne sağlık ve mutluluklar dilerim.
8 Kasım: Eğlence Köyümüzde Halil ve Bilge kardeşlerimizin düğününe katıldık. Halil ve Bilge’ye ömür boyu mutluluklar dilerim. Yüzde 91 oyla seçimde büyük destek sağlayan Eğlence Köyü halkına en içten duygularla teşekkür ederim.
9 Kasım: Uşak Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 4. Geleneksel aşure etkinliğine katıldık. Uşak Ticaret Borsası’na teşekkür ederim. Allah kabul etsin.
10 Kasım: İl Genel Meclisi AK Parti Grubu’nu ziyaret ettik. Değerli Meclis Üyelerimiz’e çalışmalarında başarılar dilerim.
11 Kasım: TRT Haber’de TBMM kayıt prosedürünün işleyişi ile ilgili programa katıldım.
11 Kasım: Meclis’te kayıt işlemlerimizi tamamladık. Uşak Tarhanası’nı bütün ulusal televizyon kanallarından tanıttık ve şehrimizin tanıtımını sağladık.
12 Kasım: Uşak’ın tanıtımını sağlamak için “8. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri” açılış törenine katıldık. Dönem Başkanlığı’nı ve ev sahipliğini yapan Uşak Valiliği’ni kutlarım.
14 Kasım: Sağlık-Sen yönetimi ile toplandık. İstişarede bulunduk.
14 Kasım: Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen)’i ziyaret ettik. İstişarede bulunduk.
15 Kasım: Şefika ve Halil Dalfidan’ın kızları Ümmühan ile Selma ve Adnan Saçlı’nın oğulları Fahri’nin düğün merasimlerine katıldık. Genç çiftlerimize Allah’tan bir ömür boyu mutluluklar dilerim.
15 Kasım: UTAŞ Uşakspor’a taraftar olarak destek verdik. UTAŞ Uşakspor, Ödemiş Belediyespor’la yaptığı karşılaşmayı 3-0 kazandı.
15 Kasım: Hentbolcu arkadaşlarımızı da yalnız bırakmadık. THF Bayanlar Süper Ligi 8.hafta karşılaşmasında Genç Uşakspor, Anadolu Üniversitesi’ni 35-25 mağlup etti. Sporcu arkadaşlarımıza başarılar dilerim.
15 Kasım: Kronik Böbrek Hastalıkları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 5.Olağanüstü Kongresi’ne katıldık. Yönetim Kurulu’na seçilen arkadaşlarımıza başarılar dilerim.
17 Kasım: TBMM’de “Yemin ettik” ve resmen göreve başladık.
17 Kasım: Değerli büyüğümüz ve önceki Hükümetlerimizde Bakanlık yapmış olan, Prof.Dr. Beşir Atalay ve Uşak’tan misafirlerimizle Meclis’te buluştuk.
17 Kasım: Pamukkale Tv’de, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Adem Erdağı ile Siyaseten programında gündemi konuştuk.
21 Kasım: Fahri Hemşehrimiz, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu yeni açılışlar için Uşak’a geldi. Bakanımızla ziyaretler gerçekleştirdik ve Kayaağıl Tesisleri’nin apartının açılışını yaptık. Uşak’a her zaman destek olan ve daima desteklerinin devam edeceğini belirten Bakanımıza teşekkür ederim.
21 Kasım: Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile Çevreköy İlköğretim okulunda fidan dikimi gerçekleştirdik vatandaşlarımıza fidan dağıttık.
23 Kasım: TBMM Başkanlık seçimlerini yaptık. İsmail Kahraman Başkanımızı kutlar; başarılar dilerim. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun İnşallah.
26 Kasım: TBMM’de Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte ilk Grup Toplantımızı gerçekleştirdik.
28 Kasım: Kula İlçemizden Meclis’e ziyaretimize gelen misafirlerimizi kabul ettik.
29 Kasım: TBMM Genel Kurulu’nda İhtisas Komisyonları’nın Başkan, Başkan vekili, Sözcü ve Kâtip Üye seçimlerini yaptık. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görev aldım.
29 Kasım: Vekilimiz Mehmet Altay’ın danışmanı Arif Kandemir ve Zehra Ezer’in düğün merasimine katıldık. Genç çiftlere mutluluklar dilerim.
1 Aralık: Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Sağlık Komisyon Başkanımız Prof. Dr. Vural Kavuncu, Sağlık Komisyonu Üyeleri ve 26.Dönem “Sağlık” kökenli Milletvekilleri olarak bir araya geldik ve değerlendirmelerde bulunduk.
2 Aralık: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde; Yeni Dünya Vakfı Gençlik Kolları Yöneticilerini kabul ettik ve istişarede bulunduk.
3 Aralık: TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu olarak ilk toplantımızı yaptık. Hayırlara vesile olsun.
5 Aralık: AK Parti Uşak İl Kadın Kolları üyelerimizle bir araya geldik ve onları Kadın Kolları 4.Olağan Kongresi için Ankara’ya uğurladık.
5 Aralık: Uşak Sportif’i yine yalnız bırakmadık. Beşiktaş Sompo Japan’ı 66’ya 64 yendik.
6 Aralık: Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen, Ses, Ufuk Sağlık-Sen, Tabipler Odası, Aile Hekimleri Derneği, 112 Tüm Att ve Parametrik Derneği Genel Başkanımızla biraraya geldik. İstişarede bulunduk. Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimize görüş ve önerileri için teşekkür ederim.
7 Aralık: Yeni Dünya Vakfı’nda (YDV) görevlerde bulunan ve bu dönem milletvekili seçilen arkadaşlarımızla Yeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi’nde toplantı yaptık.
8 Aralık: Milletvekilimiz Mehmet Altay ile birlikte birer maaşımızı Uşaksportif’e bağışladık. Valimiz Ahmet Okur ve Belediye Başkanımız Nurullah Cahan da birer maaş bağışladıklarını açıkladılar. Kampanyaya Uşak’ımızın saygıdeğer işadamları ve esnafı da destek verdiler. Öğrenciler Uşaksportif için kumbaralar oluşturdu.
9 Aralık: İlçe Başkanlarımız Turgay Eser, Yaşar Bozkır, Ali Arık, Rıza Çiğdem, Arif Duran ve Süleyman Aydın Meclis’e ziyaretimize geldiler. İstişarede bulunduk.
11 Aralık: Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ı, Vekilimiz Mehmet Altay, Belediye Başkanımız Nurullah Cahan, İl Başkanımız Servet Kuş ve İl Kadın Kolları Başkanımız İlknur Ertuğrul’la beraber ziyaret ettik. İlimizle ilgili taleplerimizi ilettik.
Ayrıca; Sivaslı Samatlar Köyü, Park, Spor alanı ve gölet çevresi güzelleştirme çalışmaları, Banaz Büyükoturak Beldesi yol ve kaldırım çalışmaları, su boruları değişimi,
Karahallı dere yolu genişletme çalışmaları ve bu yolun karayollarına devri konusundaki çalışmalara destek verdik.
Vatandaşlarımızın özel sorunlarına çözümler aradık, ziyaretler ve görüşmelerde bulunduk.
Sosyal ağlar ve basınımız aracılığı ile unutmamamız gereken ve bizim için bir değer ifade eden önemli gün ve haftalarımızı kutladık;  #TuruncuFarkındalık Kampanyası gibi kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete karşı kampanyaları destekledik.
Değerli Uşak Halkı’na saygı ve selamlarımı sunarım.
Sağlıcakla kalın.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER