UŞAK 22°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

MİLLETVEKİLİ ALİM TUNÇ: SİZ O ÇUKURLARDA KALACAKSINIZpost_views_couyk Görüntüleme

kategorisinde, 11 Şubat 2016 - 16:45 tarihinde yayınlandı
ALİM
AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, her fırsatta terör destekçisi olduklarını ortaya koyan açıklamalar yaparak gündemdeki yerlerini alan HDP’lilere ağır sözler sarf etti.
Komisyonda açıklamasını tamamlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşmasının sonunda söze karışan HDP Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, “Halkın bayrak sorunu yok ama devletin Kürt sorunu var.” dedi. Buna karşılık AK Parti Milletvekilleri, devletin Kürt değil PKK sorunu olduğunu ve bu kavramları karıştırmanın da Kürtlere en büyük ihanet olduğunu ifade ettiler.
HDP’li vekillerin devlete ve hükümete saldırısı üzerine konuşan Uşak Milletvekili Alim Tunç, “Bu konuşmaları burada açıkça yapabiliyorsanız AK Parti sayesinde. Adınızı bile söyleyemiyordunuz. AK Parti’nin yaptığı değişim, dönüşüm ve kanunlarla buraya geldiniz.” söylemlerine yer verdi. Terör örgütünü desteklediklerini her fırsatta ortaya koyan HDP’lilerin tutumu üzerine gerilen komisyonda, komisyon başkanı tartışmayı yatıştırmaya çalıştı. HDP’lilerin konuşmaları üzerine gerilen Milletin Vekili Alim Tunç, ” Siz o çukurlarda kalacaksınız” dedi.
 
Konuşmayı böldüler biz yapmadık dediler
HDP’li vekilin, Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasını böldüğü kameralara an ve an yansırken, tartışmayı istedikleri noktalara çekemeyen HDP’liler, tartışmayı AK Parti’lilerin başlattığını iddia etti. Terör örgütü ile yan yana duran, Kürt ile terör ibaresini bir arada tutmaya çalışan HDP’liler, amaçladıkları propagandayı yapamadı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER