UŞAK 17°C
Az Bulutlu

MİLLETVEKİLİ ALTAY’DAN 28 ŞUBAT MESAJIpost_views_couur Görüntüleme

kategorisinde, 28 Şubat 2016 - 15:24 tarihinde yayınlandı

mehmet-altay

BUGÜN 28 ŞUBAT

Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay 28 Şubat nedeniyle bir mesaj yayınladı;
Bugün 28 Şubat’ın yıldönümü. Halkın iradesiyle iktidara gelmiş meşru bir Hükümeti al-aşağı etmek ve belirli amaçlar doğrultusunda ülke genelinde demokrasiyi askıya alarak cunta yönetimi tesis etmeye çalışmak amacıyla gerçekleştirilen post modern bir darbenin yıl dönümü. Bu süreçte, toplumun çeşitli kesimlerinden binlerce mağdur meydana gelmiş, zulüm almış başını gitmiş ve millete 381 milyar dolarlık bedel ödetilmiştir. Sermayeyi hizaya getirmek için esnafa ve iş adamlarına uygulanan baskı ve yıldırmalar, inancı dolayısıyla bazı kamu çalışanlarına yapılan zulümler milletimizin hafızasında hâlâ tazeliğini korumaktadır.

Son 13 yılda AK Parti hükümetlerinin aldığı kararlar ve kanuni değişikliklerle 28 Şubat döneminde yaşanan zulümlerle; gerek kamuda gerekse kamu dışında birçok hakkı elinden alınan, yaşamsal alanı kısıtlanan insanlara hakları geri iade edilmiş ve özgürlüklerin önü açılmıştır. Halka rağmen halkçılık yapmaya kalkışanlar bu mücadelede yenilmekten kurtulamamışlardır.

Her türlü vesayetle mücadele eden iktidarımız, dün olduğu gibi bugün de vesayetlere karşı dik durmakta ve gereğini yapmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Rabbimizin tekrar ülkemize bu türlü darbe ve darbe süreçleri yaşatmaması inancıyla bu süreçte mağdur olmuş tüm kardeşlerimize ve tüm vatandaşlarımıza selamlarımı sunuyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER