UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

MİLLETVEKİLİ DR. ALİM TUNÇ: MAZLUMUN BEDDUASINDAN KAÇININIZpost_views_coveb Görüntüleme

kategorisinde, 11 Aralık 2015 - 0:25 tarihinde yayınlandı

CX

AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası sebebiyle yayınladığı basın açıklamasında, savaş baronlarının ve sözde uygar medeniyetlerin ihlallere göz yumduğu vurgusunu yaptı.

AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim TUNÇ, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Alim Tunç’ın yayınladığı basın açıklaması şöyle:

İnsanın doğumu ile beraber başlayan birçok hakkı vardır. En başta geleni de “yaşam hakkı“dır. İnsanca yaşayabilmek için de “kendiliğinden olması gereken” hakları hiç kimse ve hiç bir zümre tarafından elinden alınamaz, engellenemez.

İnsan, haklarıyla insandır.
Dinimiz İnsan haklarına ayrı bir önem verir.
Kul hakkına dair bir Hadis-i Kudsi’de “Benim huzuruma ne ile gelirseniz gelin affederim ancak kul hakkı ile gelmeyin” buyrulmuştur. Kul hakkına dair birçok Ayet ve hadisi şerif mevcuttur. Peygamberimiz Hz.Muhammed (sav) “Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla ALLAH arasında perde yoktur” buyurmaktadır.
Biz de, din, dil, ırk, renk, cinsiyet vb. gözetmeksizin herkesin hakkına sahip çıkıp korumalıyız.
Tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu hakikati üzerine bina edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 63 yıl önce bugün, 10 Aralık 1948 tarihinde, ilan edilmiştir. Ülkemiz tarafından ilanının hemen ardından 6 Nisan 1949’da onaylanan Beyanname’nin BM Genel Kurulu’nca kabul edildiği 10 Aralık tarihi, insan hakları bilincinin tüm dünyada yerleşmesi ve gelişmesi açısından Beyanname’nin taşıdığı anlam ve önemin dünya kamuoyunca paylaşılması amacıyla, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.
Ancak maalesef, dünyamız savaş baronlarının kan gölü haline dönmüş ve uygar medeniyetler de hala “kör, sağır ve dilsiz” rolünü oynamaya devam etmektedirler.
Tüm bunlara rağmen bütün mazlumların, bütün insanlığın ve milletimizin 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü ve Haftası’nı kutluyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER