UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

MİLLETVEKİLİ İSMAİL GÜNEŞ: UŞAK YENİ AMBULANSLARA KAVUŞACAKpost_views_covqy Görüntüleme

kategorisinde, 12 Şubat 2015 - 20:16 tarihinde yayınlandı

isgün

Milletvekili İsmail Güneş ;

Hükümetlerimiz döneminde sağlıkta büyük değişim ve dönüşümler yaşandı hastanelerimiz birleştirildi.

Özel hastanelere gidebilmenin önü açıldı, nitelikli oda sayısı ve yoğun bakım yatak sayısı hayli arttırıldı. Hastanelerimizin büyük kısmı yenilendi.

Uşak yeni devlet hastanesi 2013 şubatta hizmete girdi. Eşme ve Banaz ilçelerimizde 60 yataklı devlet hastane yapımı hızla devam ediyor. yeni 112 komuta merkez binası yapımı devam etmekte, Sağlık müdürlüğü il binamız yakında ihale edilecek.

İkiyüz yataklı ek Uşak devlet hastanesi binası proje çizim aşamasındadır. Dönemimizde 112 hizmetleri hem etkin hemde ücretsiz hale getirildi. Acil sağlık hizmetlerinden faydalanma oranı 2002 de %20 iken bugün faydalanma oranı % 100 e ulaşmıştır.

Yine Dönemimizde ülkemiz uçak ve helikopter ambulansla tanıştı. Paletli ambulanslar devreye girdi Ambulans sayımız 2002 de 617 iken 2013 de 3375 e ulaşmıştır. Uşak ilimizde ambulans sayısı ve 112 hizmet merkez sayısı artmıştır. Yarın kabul törenini yapacağımız 6 yeni ambulansla birlikte 2011 yılından beri şehrimize 18 adeti sağlık bakanlığımız tarafından ve 2 adeti özel idaremiz ve 2 adeti bağış olmakla birlikte toplam 22 ambulans kazandırılarak 112 de hizmet veren ambulans sayımız 32 ye ulaşmıştır.

Uşağımıza her alanda destek veren Başbakanımız Sayın Prof. Ahmet Davutoğlu beyefendiye ve sağlık bakanımıza Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ederim. Yeni ambulanslarımızın hayırlı uğurlu olmasını dilerim dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER