UŞAK 14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 21:50

MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN3441 Görüntüleme

kategorisinde, 30 Ağustos 2019 - 8:26 tarihinde yayınlandı

Zorlu bir coğrafyada yaşayan aziz milletimiz, tarih boyunca nice çetin sınavlardan geçmiş, dünyanın en güçlü ordularıyla çarpışmış ve büyük zaferler kazanarak tarihin akışına yön vermiştir. Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’yu yurt edinen kahraman milletimiz, Çanakkale Savaşı’yla, İstiklal Savaşı’yla bu toprakların ebediyen bizim vatanımız olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bu toprakları vatan kılmak için ödenen bedeller, bütün nesiller tarafından bilinmeli, hatırlanmalı ve asla unutulmamalıdır. Zira, bugünkü Cumhuriyetimizin temelleri şehitlerimizin ve gazilerimizin verdiği destansı mücadeleler ve ödediği bedeller sayesinde atılmıştır. Ve onlar sayesinde de ayakta durmaktadır. Tıpkı Kurtuluş Savaşı gibi, tıpkı 30 Ağustos gibi, tıpkı 15 Temmuz gibi, tıpkı vatan toprağına yirmi dört saat sahip çıkan bilhassa doğu ve güneydoğudaki, sınır ötesindeki kahramanlarımızın mücadeleleri gibi…

Bu duygu ve düşüncelerle; vatanı için canını feda eden vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, tüm Uşak’lı hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER