UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,7264
EURO
6,3489
ALTIN
276,39
BIST100
95.522

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK UŞAK’TA1488 Görüntüleme

kategorisinde, 12 Ocak 2019 - 19:32 tarihinde yayınlandı
 “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Uşak’a gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uşak Valiliği’ni ziyaret etti.
Valilik önünde Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı.
Vali Funda Kocabıyık, yaptığı konuşmada eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Uşak’ın eğitimde ülke ortalamasının ilerisinde olmasına rağmen,  bunu bir adım daha öteye çıkarma gayretinde olacağız. İnşallah bunu Sayın Bakanımızın emirleri ve destekleriyle başaracağımıza inanıyoruz” dedi.
Basın mensuplarına açıklamada bulunan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uşak’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Eğitimin önemine değinen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Valimiz Funda Kocabıyık ile bakanlıkta beraber mesai yapıyorduk. Uşak’a gelmek ve kendilerini görmek beni mutlu etti. Tüm illerimizi geziyoruz, ziyaretlerimizde illerimizde eğitimle ilgili yapılanları değerlendiriyoruz. Buradaki eğitim kalitesinin yüksek olduğunu biliyorum. Bunun daha da yükseltilmesi için istişareler yapacağız. İnşallah Uşak’ta da çok daha güzel işler yapacağız. Eğitimde çok büyük başarı hikâyelerine birlikte imza atacağız” dedi.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha sonra valilik makamına geçerek, ilde devam eden yatırımlarla ilgili Vali Fundan Kocabıyık’tan brifing aldı.
“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şehit annesine plaket verdi”
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uşak Valiliği ziyaretinin ardından öğle yemeğinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri, hayırseverler ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yemekteki programda, 1998 yılında Hakkari Yüksekova’da şehit düşen oğlu Piyade Komando Onbaşı Mustafa Eğerci’nin şehitlik tazminatı ve maaşını okul yaptırmak için bağışlayan anne Eşe Eğerci ile iş adamları Halil Ağaoğlu ve Ömer Toklu’ya plaket verdi.
Uşak’ta ki temaslarının sonunda Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2023 Eğitim Vizyonu” adlı toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, basına kapalı gerçekleştirilen programın ardından kentten ayrıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER