UŞAK 17°C
Az Bulutlu

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARETpost_views_covos Görüntüleme

kategorisinde, 16 Mart 2016 - 11:05 tarihinde yayınlandı

at2 at3 at4

Mehmetçik ilköğretim okulu öğretmen ve öğrencileri Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı’yı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

Genel Sekreter Uzm. Dr. Yalçın Atlı, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. M. Fatih Zeren ve İdari Ve Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Mart ile bir süre sohbet ettiler.
Mehmetçik İlköğretim Okulu Müdürü Lokman Öztürk, Son günlerde ülkemizde ki yaşanan terör olayları, zaman zaman sağlıkta yaşanan şiddet olayları hepimizi üzmektedir. Vatandaşlar olarak bizler, sağlığımızı emanet ettiğimiz doktor, hemşire, ebe, acil tıp teknisyeni gibi tüm sağlık çalışanlarına iş birliği içinde olmalıyız” dedi. Sağlık çalışanlarının karşılaştıkları türlü güçlüklere rağmen, merter kutsal mesleklerini icrasında vatandaşların sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayret sarf ettiğini ifade ederek, sağlık çalışanlarının bayramını kutlayarak, öğrencileri adına çiçeği takdim ettiler.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilere, sizlerden birileri belki de gelecekte bu ülkenin sağlıkçıları olacak. Bu kutsal mesleği öncelikle çok sevmek ve çalışmak gerekiyor. Şairimiz Yusuf Dursun’un dediği gibi’’ İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’’ düsturu ile çalışmaya gayret etmeliyiz. Ülkemizde yaşanan üzücü insanlık dışı terör saldırısından sonra acımız büyük ancak dün olduğu gibi bugün de düşmanları sevindirmeyeceğiz. capa Daha çok çalışarak daha çok birbirimizi severek ve birliğimizi muhafaza ederek bugünleri atlatacağımızdan kesinlikle eminim. En büyük cesaret ve ilham kaynağımız siz çocuklarımızsınız. Biz sizlere güzel bir gelecek bırakmak için her türlü güçlüğe her türlü ihanete her türlü teröre karşı yek vücut olup asla ve asla geçit vermeyeceğiz. 14 Mart 2016, tıp öğrencilerinin işgale başkaldırısının 97. yılı. Tarih boyunca hür yaşamış Milletimizin işgale boyun eğmeyeceğini haykırdığı ve tıbbiye öğrencilerinin yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıl dönümündeyiz. Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet sunuyoruz. Terörün; ülkemizde huzurumuzu kaçırmasına, milli birliğimizi bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Sağlık çalışanları olarak insanlık katillerini lanetliyoruz. Teröre kurban verdiğimiz insanlarımızı rahmetle anıyor. Milletimizin başı sağ olsun ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Öğrencilerin ilgili sorularını cevaplayan Dr. Yalçın Atlı, sohbet sırasında pek çok öğrencinin ilerde doktorluk mesleğini seçeceğini duyunca memnuniyetini dile getirerek bir hekim olarak sevgili öğrencilerin Tıp Bayramımı kutlamasından dolayı duygulandım, çok mutlu oldum. tuzla Teşekkür ederim geleceğimizin teminatı olan sizlere başarılar diliyorum” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER