UŞAK 15°C
Az Bulutlu

MİNİKLER YAYALARA KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEYİ ÖĞRETTİ235 Görüntüleme

kategorisinde, 13 Mayıs 2016 - 3:23 tarihinde yayınlandı

1 (1) 2 (1) 4 (1)

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü,  Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü personeli ile birlikte Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin de katılımıyla, Özel İdare Kavşağında yayalara karşıdan karşıya geçme dersi verildi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü personeli ile birlikte Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin de katılımıyla, Özel İdare Kavşağında yayalara karşıdan karşıya geçme dersi verildi. Minikler, kırmız ışıkta geçen yaları uyarırken, trfaik polisleri de birkaç kişiye ceza yazdı. Bundan sonra krallara uymayan yayalara da ceza yazılacağı açıklandı.

 

YAYALARA TRAFİK KURALLARI UYGULAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

 

Konu ile Uşak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” etkinlikleri kapsamında; Trafik kurallarınınhayatımızdaki önemi ve bu kuralların sadece araçlar için olmadığı, trafiğin bir parçası olan yayalarında fert olarak uymaları gereken trafik kurallarının olduğununhatırlatılması ve yayalarımızın bilinçlendirilerek trafik konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla;

 

Müdürlüğümüz, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü personeli ile birlikteGazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin de katılımıyla,9-10 Mayıstarihlerinde Özel İdare Kavşağında yayalarımıza yönelik trafiğin hayatımızdaki öneminin daha iyi anlaşılmasınayönelik trafik kuralları ve trafik ışıkları konusunda uygulama eğitimi verilmiştir” bilgilerine yer verildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER