UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

MUAY THAİ’CİLER SÖZÜNÜ TUTTUpost_views_covgz Görüntüleme

kategorisinde, 26 Kasım 2015 - 15:58 tarihinde yayınlandı

swsw

Geçtiğimiz aylarda Marmaris’te gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerine ringi dar ederek kategorilerinde aldıkları şampiyonlukla Antalya’daki Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Sude Kuruçay ve Nefise Kaya, Antalya’daki şampiyonadan da büyük başarılarla döndüler.

Uşak’ı Muay Thai branşında Marmaris’teki Türkiye Şampiyonası müsabakalarında başarıyla temsil eden ve rakiplerini nakavtla eleyerek kategorilerinde şampiyon olmayı başaran Sude Kuruçay ve Nefise Kaya; Antalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda da rakiplerine şans tanımadılar.

48 Kilo Minik Bayanlar Kategorisinde müsabakalara çıkan  ve kategorisinde Avrupa Şampiyonu olma başarısını gösteren Sude Kuruçay; Marmaris’ten Türkiye Şampiyonu olarak Uşak’a döndükten sonra planlı ve tempolu bir çalışma programı geçirdiğini, o dönem Avrupa Şampiyonluğu sözünü başta hocası ve ailesi olmak üzere sevenlerine verdiğini ve bu sözü tutmuş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını dile getirdi.

54 Kilo Yıldız Bayanlar kategorisinde yarışan Nefise Kaya ise; Avrupa Şampiyonası’nda final müsabakasında rakibine yenildiğini ve şampiyonayı ikinci olarak tamamladığını ifade ederek Uşak’ın adını duyurmak için daha çok çalışacağını ve Uşak’ı en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

Kuruçay ve Kaya’yı Dünya Şampiyonası’na hazırlayan K1 Spor Kulübü Antrenörü Murat Lütfi Ovacık iki şampiyonayı geride bıraktıklarını ve alınlarının akıyla bu elemelerden geçtiklerini ve yeni hedeflerinin  Dünya Şampiyonluğu olduğunu belirtti. Öğrencilerini kutlayan Ovacık, Uşak’ı en iyi şekilde temsil etmek için tüm gücüyle çalışacaklarını söyledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER