UŞAK 28°C
Az Bulutlu
DOLAR
5,7339
EURO
6,3106
ALTIN
276,01
BIST100
102.590

MUHAMMET GÜR ZEYBEKLERLE KARŞILANDI411 Görüntüleme

kategorisinde, 12 Mart 2019 - 16:41 tarihinde yayınlandı

İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür her kahvehane toplantısında farklı sürprizlerle karşılaşıyor.

Seçim çalışması için gittiği Mehmet Akif  Ersoy Mahallesi son durakta yapılan kahvehane toplantısında Gür davulu zurnalı zeybeklerle ve meşalelerle karşılandı.

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’da kahve toplantısına destek verdi.

Görkemli karşılamada zeybekler yöresel oyunlarıyla Muhammet Gür’ü karşıladılar.

Mehmet Akif  Ersoy mahallesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi  Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehmet Akif Şanlı ve İYİ parti Uşak Merkez İlçe Başkanı hakan savaş eşlik etti.

İYİ parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür kendisini dinlemeye gelen coşkulu kalabalığa şöyle seslendi: “Yarın seçildiğimde bu şehrin makus talihini nasıl kırarız da toplumun vizyonunu ve doğru yönünü nasıl çizeriz bu düşüncenin projesini yaptık. Bir çok arkadaşımdan, dostumdan ve siz Değerli hemşerilerimden fikir alarak projeler hazırladım.

Ben bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm ve bu şehirde çalıştım. Ekmeğimi burada kazandım. Şayet seçilirsem bu şehre bir vefa borcum var. Benim için diyorlar ki; “Yok bununla işbirliği içerisinde, yok şununla işbirliği içerisinde.” İnanın benim kimseye hiçbir diyet borcum yok. Ama şunu çok iyi biliyorum. Burada toplanan insanlara, şu anda şehrin başka yerlerinde bizim için çalışan insanlara vefa borcum var, Sadece vefa borcum.

Bu insanların söylediklerinden niçin vefa borcum olduğunu şu şekilde anladım. Bana diyorlar ki; “Şayet seçilirsen bu şehrin kaynaklarını kimseye peşkeş çekme.Bu şehrin kaynaklarını yandaşlarına peşkeş çekme. Kimseye adaletsizlik yapma ve hukuk dışı davranma. Bu şehrin tamamını kucakla ve topluma doğru projelerle hizmet et.” İnşallah Cenabı hak yardım eder de bu güzel insanların, bu güzel taleplerini 5 yıl boyunca boşa çıkarmayız.

Artık, Uşak ve belediye olarak farklı bir vizyona girmek zorundayız. Belediyecilik anlayışımızda, park, bahçe yapmayı salıncak dikmeyi ve yol yapmayı belediyenin rutin görevlerinden kabul etmeliyiz. Bizler, daha faklı vizyonlara doğru bu şehri taşımak zorundayız.

Uşak, devletten yatırım almada 74-75. Sıralarda. Merkezi hükümete katkı yapmakta bütçeye pay göndermede 34. sıradayız. Demek ki hep veren, alamaya gelince hakkı yenen bir şehiriz. Artık bundan dolayı bu şehre farklı bir vizyon katmak zorundayız. Bunun için birçok projem var. Allah’ın izni ile bu projeleri gerçekleştirirsem bu şehrin daha farklı yönlere çevirileceğine inanıyorum.

Uşak ekonomisi deri ve tekstil ağırlıklı. Ancak tekstilde de çok katma değer üreten bir yapımız yok. Nitelikli ürün üreten 5-6 firma var. Ağırlık geri dönüşüm sektöründe. Uşak’a farklı farklı ekonomik getiri sağlayacak sektörlerin önün açılması gerekir.

İşte bu amaçla benim için öne çıkan iki projem var. Birincisi Kayağıl Köyünde 51 dereceden 70 dereceye kadar ulaşan iki termal kuyumuz var. Bu termal suyu bir bölgeye taşıyarak o bölgeyi termal turizm ilan edip Uşak’ı termal turizme kazandıracağız.  Bu bölgede yapılan yatırımlarla Uşak’ı termal turizmde söz sahibi yapacağız. İstihdam yaratacağız ve birçok esnafımızda pay alacak.

Dünyanın en büyük 2. Kanyonu bizde, Kimseye bu güzellikleri gösteremiyoruz. Dünyaca meşhur Karun Hazineleri bizde, ama yılda 6-7 bin kişi anca ziyaret ediyor.

Clandırasımız var, Blaundusumuz var, termal turizm projesi ile bunları da tanıtmış olacağız, kısacası şehir olarak top yekun bir kalkınmanın içerisinde olacağız.

İkinci önemli projeme gelince; bugün Tekstil OSB’miz ve Deri ve Karma OSB’miz olmak üzere iki OSB’miz var. Üçüncü OSB’yi de biz ilan edeceğiz. Bunun adı da “Tarım OSB” olacak. Binlerce dönümde seracılık yapacağız ve binlerce insana da istihdam sağlayacağız.  Bunun yanı sıra, soğuk hava depolarının Uşak’a taşınması, burada üretilen ürünlerin paketlenme tesisleri gibi birçok  alan da ek istihdam da yaratılmış olacak.

Daha 100 yıllık master plan projem, tarihi evlerin restorasyonu, belediye binasının taşınması gibi bir çok projem var. Sizlerin desteği ile seçildiğim takdirde bunarlın hepsini şehre kazandıracağız.”

Kahvehane toplantısına sonradan katılan İYİ Parti Genel başkan yardımcısı ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz da, hükümetin, muhalif partilere yardım yapılmayacağı, beka sorunu, ezan sorunu gibi bir takım bahaneler üreterek, ekonomide yaşanan krizin konuşulmasını engellemeye çalıştığını, Türk insanın hatalı ekonomi politikaları yüzünden her geçen gün fakirleştiğini öne sürdü.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER