UŞAK 26°C
Sisli
Son Dakika Haberler

MUHASEBECİLER HAFTASI KAHVALTISIpost_views_couzf Görüntüleme

kategorisinde, 01 Mart 2016 - 12:35 tarihinde yayınlandı

r1

1-7 Mart Muhasebeciler Haftası sebebiyle Uşak SMMMO kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Defterdarı İhsan Özbay, Uşak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Uğur Albayrak, Uşak üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve birçok muhasebeci katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında Uşak SMMMO Başkanı Uğur Albayrak yaptığı konuşmasında şunları söyledi: Biz 3568 Sayılı yasayla kurulmuş bir meslek örgütüyüz. 1989 yılında yasalaşmıştır. Bugün Uşak ilimizde 500 yakın kadrosuyla meslek örgütü ailesine mensubuz. Türkiye geneline baktığımız zaman iki milyona yakın kişiye ekmek veren bir meslek örgütüyüz. Bizler meslek örgütü olarak kamu ile özel sektör arasında bir köprüyüz. Bu haftanın kutlanmasının sebebi muhasebe mesleğinin bilincinin yayılması ve ülkenin ekonomisinin üst seviyeye çıkmasını sağlamak için yapılan bir haftadır, dedi.

Haftanın anlam ve önemine ilişkin bir konuşmada Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Başkan Cahan: Öncelikle bu nezih davetiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Uşak maliyesini , ekonomisini yöneten sizlerle birlikte inşallah şehrimizin daha üst yerlere gelmesini temenni ediyoruz. Sizlerle beraber Uşak’ın sorunları kısa vadede çözerek güzel günleri diliyoruz. Sizlerin yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. Yeni oda binanıza kavuşmanız için gerekli plan değişikliklerini belediye meclisiyle yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum, en kötü gününüz böyle olsun, dedi.

1-7 Mart Muhasebeciler Haftasıyla ilgili son konuşmayı Uşak Valisi Ahmet Okur gerçekleştirdi. Vali Okur: Öncelikle hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. İnşallah hep birlikte Uşak’ın ekonomisinin kalkınması için beraber çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Defterdar size bakıyor ne kadar çok vergi toplayabiliriz diye bu anlamda sizi çok seviyor. İş adamlarımız vergiden ne kadar kaçınabiliriz diye sizi çok seviyor. Ama halk ve çalışanlarımız haklarının ihlali, kayıt dışı işerin yapılmaması için sizleri çok seviyor. Sizler sadece muhasebe yapmıyorsunuz aynı zamanda iyi analizde yapıyorsunuz. Günlerinizin böyle mutlu geçmesini diliyorum, dedi.

Muhasebeciler Haftası için düzenlenen kahvaltı programı fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER