UŞAK 24°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,6933
EURO
6,3957
ALTIN
259,47
BIST100
101.567
Son Dakika Haberler

MUHTAR ADAYLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ910 Görüntüleme

kategorisinde, 28 Şubat 2019 - 13:18 tarihinde yayınlandı

Banaz’ın Ahat Köyü’nde çok güzel bir demokrasi örneği sergilendi, günümüzde benzerine az rastlanan bir kardeşlik bir centilmenlik tablosu yaşandı.

Ahat Köyü’nde üç muhtar adayı Özhan Uğuz, Adem Çimen ve Fethi Türkan kendi aralarında anlaşarak köy halkını köy kahvesine davet ettiler, muhtar adayları burada niçin muhtar adayı olduklarını ve muhtar seçildiklerinde yapacakları çalışmalar hakkında köy halkına bilgi verdiler ve bazı vaatlerde bulundular.

Mevcut Muhtar Özhan Uğuz yaptığı açıklamada “Bizden hangimiz seçilirse seçilsin biz bu köyde yaşayacağız, aynı köyde yaşadığımız sürece birbirimizle sürekli karşılaşıp selamlaşacağız. Seçim bir yarış kim kazanırsa kazansın. Bu sergilediğimiz davranış inşallah diğer adaylara örnek olur” dedi.

Muhtar Adayı Adem Çimen ise üç adayın da köyün sorunlarına çözüm arayacağını belirterek seçimin huzur içinde geçmesi temennisinde bulundu.

Muhtar adayı Fethi Türkan, Hizmet etmek için aday olduğunu belirterek, amacının köyün sorunlarına çözüm bulmak olduğunu söyledi.

Muhtar adayları, köy halkının köyle ilgili sorularına cevap verdiler.

Muhtar adaylarının birlikte aday tanıtım toplantısı yaparak köy halkının karşısına çıkmaları köy halkından ve çevreden büyük takdir gördü, büyük alkış aldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER