UŞAK 18°C
Az Bulutlu

MUŞ VALİSİ SEDDAR YAVUZ UŞAK’I ZİYARET ETTİ388 Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2017 - 21:15 tarihinde yayınlandı
FB_IMG_1484428361799
Muş Valisi Seddar Yavuz Vali Ahmet Okur’u makamında ziyaret etti. İlimize Muş ilinin yatırım imkanları hakkında Uşaklı sanayici ve iş adamlarına bilgi vermek üzere bir heyet halinde gelen Vali Seddar Yavuz resmi programına ilk olarak Vali Ahmet Okur’u ziyaret ederek başladı.
Valilik girişinde Vali Yavuz ve beraberindeki heyeti karşılayan Vali Ahmet Okur Muş heyetini Uşak’ta misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Şeref defterini imzalayan Vali Yavuz, Vali olarak ilk kez görev yaptığı Uşak ilinde yaklaşık 18 ay boyunca uyum içerisinde güzel çalışmalar yaptıklarını, Uşak ilinin kalkındığını ve gelişmeye devam ettiğini görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
Vali Ahmet Okur da Vali Yavuz ve beraberindeki heyetin illerindeki yatırım imkanları hakkında ilimize yaptıkları ziyaretin önemine değinerek ziyaretin hem Muş ili hem de Uşak ilinin sanayici ve işadamlarına, kurulacak tesislerde çalışacak vatandaşlara hayırlı olması, illerin ve ülkemizin kalkınmasına faydalı olması temennisinde bulundu. Vali Yavuz ve beraberindeki heyete Vali Okur tarafından Uşak halısı deseni işlenmiş kilim ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Vali Yavuz da Muş ilini sembolize eden bir plaketi Vali Okur’a takdim ederek ziyaretin her iki ile hayırlı olmasını arzu ettiğini belirtti.
Valilik makamı ziyaretinin ardından Uşak Organize Sanayi Bölgesine geçen heyet burada OSB Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen Yatırımcı Bilgilendirme Toplantısı’na Vali Ahmet Okur, Vali Seddar Yavuz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Muş TSO Meclis Başkanı Murat Güresmer, MÜSİAD Muş Şube Başkanı Ferhat Uzel, Uşak OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Uşak TSO Meslek grubu başkanları, Uşaklı işadamları ile basın mensupları katıldı.
Cazibe Merkezleri Yatırım ve Destek Programı ve 6. Bölge Teşvikleri konulu toplantının açılış konuşmasını yapan OSB Başkanı Halil Ağaoğlu Muş heyetinin ziyaretinin ve sundukları cazip tekliflerin girişimci bir ruha sahip Uşaklı sanayici ve işadamlarının mutlaka dikkatini çekeceğini ifade ederek karşılıklı yatırımın illerin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
Toplantıda ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ahmet Okur ise daha önce Uşak’ta görev yapan şimdi ise Muş’ta görevini sürdüren Vali Yavuz’un Uşak ilini öncelikle dikkate alarak yatırımcılara önemli avantajlar sunan cazibe projesini ayrıntılı bir şekilde anlatması ve Uşaklı yatırımcıları Muş’a davet etmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Vali Okur serbest piyasa şartlarında Devletin öncü rol oynayarak yatırımcının önünü açması, ucuz kredi, vergi vb. muafiyetlerle kolaylıklar sağlaması işadamlarımız için çok önemli bir destek olduğunu belirterek, yapılacak yatırımlarla hem sanayicinin hem de o bölgelerde yaşayan vatandaşların kazanacağını, yeni yatırımlarla işsizliğe çözüm üretilerek çözümü başka yerlerde arayan terör mihraklarına da ciddi bir cevap verilmiş olacağını ifade etti.
Vali Yavuz da eski görev yaptığı Uşak ilinde Vali Okur ve Uşaklı yönetici ve işadamlarının eksilmeyen ilgisinden ve misafirperverliklerinden duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti: “Biz mülki amirler olarak ülkemizin her yerinde görev yapmayı vatandaşımıza layıkıyla hizmet etmeyi şeref biliriz. Muş’ta da aynen Uşak ilimizde olduğu gibi şevkle ve heyecanla görevime devam ediyorum. Muş ilimiz tarihimizde çok önemli bir yere sahip. 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşması başlamış, açılan bu kapıdan Viyana’ya kadar ecdadımız adalet ve hakkaniyetle hükmetmiştir. O asil ecdadın torunları şimdiki Muşlular şimdiki Uşaklılar da onların açtığı yoldan yürümektedirler. Batının isteği bölünmemiz ve parçalanmamızdır. Onlar birleşip birlikler kurarken bizleri de mezhep ve etnik unsurlara bölmenin peşindeler. Bizim hiçbir zaman birlik olmamızı güçlü olmamızı istemiyorlar. Ama hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar, bölünmeyecek parçalanmayacağız. Bu ziyaretimizde olduğu gibi bugün nasıl 1300 km öteden gelip siz değerli Uşaklı kardeşlerimizle illerimizin ve ülkemizin kalkınması üzerine mutabık kalıp yeni yatırımlar için konuşup görüşebiliyorsak, biz bu coğrafyada her zaman bu gücümüzü bu şekilde göstermek zorundayız. İnşallah Uşaklı ve Muşlu sanayici ve işadamlarımız karşılıklı olarak yatırım yaparlar, Muş’ta devletimizin sağladığı cazip yatırım imkanlarını değerlendirirler. Ziyaretimizin her iki ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Vali Yavuz’un konuşmasının ardından Muş’taki yatırım imkanları ve ili anlatan bir slayt gösterimi yapıldı. Heyetler arası görüşmenin ardından karşılıklı plaket ve hediyeler verildi. Akşam saatlerinde sona eren toplantının ardından Muş heyeti ilimizden ayrıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER