UŞAK 15°C
Az Bulutlu

MUSTAFA YILDIZDOĞAN DEMOKRASİ İÇİN UŞAK’TA560 Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ağustos 2016 - 18:02 tarihinde yayınlandı

q11 q12 q13 q14 q15 q16

Uşak’ta, 15 Temmuz Şehitleri Meydanında toplanan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Havanın kararmasıyla birlikte belediye binası önünde toplanan yüzlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla, mehteran takımı eşliğinde İsmet Paşa Caddesi üzerinden kent meydanına yürüdü.

Meydanını doldurmaya başlayan vatandaşlar sloganlar ve dualarla FETÖ’nün darbe girişimini protesto etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükumete lehine slogan atan binlerce vatandaş Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen mehter gösterisini izledi.

Daha sonra alandakilere seslenen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Vatan, devlet, millet sözkonusu olunca, yağmura rağmen halkımız burada. Sözkonusu vatan olunca siyasi görüşlerimiz bir kenarda, hangi siyasi görüşten olursak olalım tüm halkımız 22 gündür meydanlarda. Bugün burda olduğumuz gibi söz konusu vatan olduğu zaman bundan sonrada burada olacağız.” diye konuştu.

Daha sonra, burada “demokrasi nöbetine” destek olmak amaçlı sahneye çıkan sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, “Türkiyem” türküsünü ve sevilen şarkılarını vatandaşlarla seslendirdi.

Yıldızdoğan,15 Temmuz’da ki darbe girişimine tepki göstererek konuşmasında şunları söyledi, “Geçmişi savaşlarda, darbelerle asla meclis bombalanmadı. Ancam bu vatan hainleri TBMM’yi bombaladılar. Bu millet kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile 15 Temmuz akşamı kurtuluş mücadelesindeki örneklerini sergilediler. O akşam haberi duyan herkes, Türk bayrağını alarak sokaklara çıktı. 15 temmuz akşamı bir destan yazıldı. Darbe girişimi sırasında sokağa çıkıp direniş gösteren herkese teşekkür ederim” dedi.

Konser sonunda konuşan Vali Okur Uşak’lıların 15 Temmuz akşamından bu yana 22 gündür gerçekleştirilen demokrasi nöbetleriyle milli iradeye sahip çıktığını belirterek, “Bu millet 15 Temmuz’da vatanına, bir ve beraber sahip çıktı. Onların bu hain planlarını siz değerli vatandaşlar sokaklara çıkarak bozduk. Bu halk tüm dünyaya Türk milletinin ne olduğunu, Türkiye’nin ne demek olduğunu gösterdi. Bu millet kendi kaderini kendi çizdi. ” ifadelerine yer verdi.

Meydandaki etkinlik mehter takımının gösterileri ve Kuran – Kerim okunması ile devam etti.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER