UŞAK 15°C
Az Bulutlu

NMURULLAH CAHAN: UŞAK HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKpost_views_covdw Görüntüleme

kategorisinde, 28 Ekim 2015 - 10:44 tarihinde yayınlandı

mç

Uşak Belediyesi’nin kent merkezinde yenileme işlemine tabi tuttuğu Zübeyde Hanım Caddesi’ndeki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Cadde üzerindeki çalışmaların yüzde 90 oranında bittiğini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kısa bir süre önce başladığımız yenileme faaliyeti tamamlanmak üzere. Yenilenen ve gelişen Uşak’a yakışır bir cadde konsepti oluşturduk. Halkımız caddenin yenilenen yüzünü şimdiden beğendi. Çalışmalarımız devam edecek, çünkü Uşak halkı her şeyin en iyisine layık” dedi.

Uşak Belediyesi, kent merkezindeki işlek caddelerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Fatih, Nuri Şeker ve Kıbrıs Caddelerinde yenileme çalışması yapan Uşak Belediyesi, kentte yoğun olarak kullanılan Zübeyde Hanım için model bir proje geliştirdi. Cadde üzerindeki kaldırımlar, sokak lambaları, yol üstünde kullanılan malzeme, bordür taşları ve araçların park edeceği alanlarda değişime gidildi. Caddeye ismini veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hava şartları nedeniyle deforme olan büstü de değiştirildi. Zübeyde Hanım Caddesi’ndeki çalışmaların kısa bir süre içinde yüzde 100 oranında biteceğini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ekiplerin yüzde 90 oranındaki faaliyeti sonlandırdığını dile getirdi. Zübeyde Hanım’ın vatandaş tarafından beğeni topladığını kaydeden Başkan Nurullah Cahan, “Bugüne kadar yürüyüş yapacağımız caddemiz sadece İsmetpaşa’ydı. Şimdi Zübeyde Hanım Caddesi de bu ihtiyaca yanıt verecek hale geldi. Ayrıca kaldırım düzenlemesinde, engellilerimizi ve bebek arabası olan annelerimizi düşünerek hareket ettik. Kaldırımların başına ve sonuna engelli ve bebek arabalarının iniş ve çıkış noktaları kondu. Sokak lambaları özenle seçildi ve farklı bir konseptin ortaya çıkmasına katkı sağladı. Görsellik noktasında henüz tam istediğimiz hale gelmemesine rağmen, halkımızın çalışmayı, şimdiden beğenmesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

Uşak’ın kabuğunu kırmaya başladığını ve her geçen gün yenilendiğini belirten Nurullah Cahan, şöyle konuştu: “Belediyenin yanı sıra, diğer kurumlarımız ve şirketler bazında yapılan çalışmaların hepsi, ilimize yeni bir yüz kandırıyor. Yapılaşmanın arttığı ve her geçen gün yeni ihtiyaçların ortaya çıktığı ilimiz için yapacağımız çalışmalar devam edecek. Belediye olarak, Uşak halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz ve bu noktada çalışmalarımıza yön veriyoruz. Yeni Uşak, sadece büyük projelerle değil, mevcut yapıları güzelleştirmemizle oluşacak”.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER