UŞAK 18°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILDIpost_views_couyl Görüntüleme

kategorisinde, 05 Aralık 2015 - 14:38 tarihinde yayınlandı

AWA

Demokrasinin gelişmesi ve demokrasinin benimsenmesi amacıyla yapıla Türkiye Öğrenci Meclisi gereği , Uşak il öğrenci meclis başkanlık seçimi Kanuni Sultan Süleyman Meslek Lisesinde gerçekleştirildi.

Öğrenci Meclisi Başkanlığı için yarışacak 7 aday sırayla kendilerini tanıtarak propaganda konuşması yaptılar. Sırayla kürsüye gelen adaylar, Uşak’ta eğitimin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek sorunların aşılması için yapacakları çalışmaları anlattı. Bazı adaylar genel bütçeden eğitime ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu da söyleyerek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacakları sözünü verdi. Okullar arası dayanışma ve okuma alışkanlığının kazandırılması için her okula bir kütüphane kurulması ve kardeş okul uygulaması başlatacaklarını da vaat eden aday öğrenciler arkadaşlarının sorduğu sorular karşısında zorlandı. Başkanlık için yarışan adayların propaganda konuşması sırasında kazanmak için yaptıkları vaatler ve eleştiriler görülmeye değerdi. Bazı adaylar siyasetçilerin yaptığı gibi seçimlerde oy kullanacak arkadaşlarına vaatlerini içeren bildiriler dağıttı. Başkanlık seçiminin ardından öğrenciler kazanan arkadaşlarını tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

7 aday başkanlık için yarışırken 13 oy alan İzzettin Çalışlar Anadolu Lisesi öğrencisi Barış Sorkun Uşak İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi. Barış Sorkun Uşak’ı Türkiye Öğrenci Meclisinde Ankara da temsil edecek.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER