UŞAK 14°C
Çok Bulutlu

ÖĞRENCİLERİN BASKETBOL MAÇI HEYECANIpost_views_couxt Görüntüleme

kategorisinde, 07 Aralık 2015 - 16:48 tarihinde yayınlandı

bv bv1

Öğrencilerin Basketbol Maçı Mutluluğu

Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz Aybey Gençlik Merkezi’ne gelen öğrencilerle ilgili sosyal çalışmalara devam ettiklerini belirtirken, bu kapsamda hayatlarında hiç basketbol maçına gitmeyen öğrencileri maça götürdüklerini iletti.

Uşak Belediyesi dar gelirli yaklaşık 100 öğrenciyi hayatlarında ilk defa profesyonel olarak oynanan bir basketbol maçına götürdü. Muratbey Uşak Sportif Basketbol Takımının Beşiktaş’ı 66-64 yendiği maça giden öğrenciler takımlarını sonuna kadar desteklediler. Öğrenciler coşkusuyla göz doldururken, maç sonunda takım oyuncularıyla birlikte fotoğraf da çektirdiler.

Gelişimine katkı sağlıyoruz

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Öğrencilerimize unutulmaz bir gün yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Aybey Gençlik Merkezi’ne gelen öğrencilerin sadece ders çalışmakla yetinmediğine değinen Korkmaz, “Uşak Belediyesi, Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla her anlamda çalışmalarına devam etmektedir. Bu bağlamda bizlerde üzerimize düşen ne varsa yerine getirmektedir. Yaptığımız kültür ve sanat etkinliklerinin yanında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı merkezlerde eğitim gören gençlerimizin gelişimine etki edecek sosyal aktivitelere de önem vermekteyiz. Bu kapsamda hayatlarında hiç basketbol maçına gitmemiş çocuklarımızı ilimizi en güzel şekilde temsil eden Uşak Sportif Basketbol Takımımızın Beşiktaş ile yaptığı maça götürdük. Öğrencilerimizin coşkusu ve mutluluğu ise bizim için en büyük kar oldu” şeklinde konuştu.

Yapılan etkinliğin öğrencilerin psikolojileri üzerinde olumlu katkısına değinen Korkmaz, maç sonunda bu durumun etkilerini gördüklerine dikkat çekti.

Projeler devam edecek

Buna benzer çalışmaların devam edeceğine de dikkat çeken Korkmaz,”Belediyemiz öğrencilerin gelişimine etki edecek projelerine aralıksız devam edecektir. Bu bağlamda Aybey Gençlik Merkezi’nde dar gelirli ve yoksul ailelerimizin çocuklarına yönelik projelerimiz sürecek. Hedefimiz sağlıklı kendini yetiştirmiş bireylerin olmasıdır” ifadesiyle sözlerine son verdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER