UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİ “ON” AÇILDIpost_views_covco Görüntüleme

kategorisinde, 23 Şubat 2016 - 18:02 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

Uşak Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “ON” adlı Uşak Üniversitesi Öğretim Elemanları Sergisi açıldı.

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çarşı Sergi Galerisinde gerçekleşen açılışa Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve eşi İmran Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer, davetliler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer güzellik duygusunun insan için bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Dekan Prof. Dr. Bilal Sezer bu duygunun kaynağının ilahi olduğunu belirterek “Çünkü ‘Allah güzeldir, güzeli sever’. Sanat da güzeli arama gayretidir. Sanatçı güzeli arar, bulur ve çeşitli objelerle ifade eder, seyirciye sunar. Üniversitemizin kuruluşunun 10. Yılı münasebetiyle “ON” isimli sergiyi düzenledik. Sergimizde fakültemizden ve diğer birimlerde görev yapan 23 öğretim elemanımızın eserleri yer almaktadır. Buradan fakültemizin gerçekleştirdiği etkinliklere her zaman destek veren Sayın Rektörümüze ve katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sergimize hoş geldiniz.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ise Uşak Üniversitesi’nin kuruluşunun 10. Yılı kapsamında yapılan etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiğini ve bugün burada bahar dönemi başlangıcında Uşak Üniversitesi Öğretim Elemanlarının eserlerinin sergilenmesinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Bahar tadında bir eğitim-öğretim dönemini hep birlikte 10. Yıl etkinlikleri ile yaşayacaklarının altını çizen Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı: “10 yılda büyük mesafeler aldık. Modern binalarımız, sosyal ve sportif alanlarımızla öğrenci merkezli kampüsümüz gün geçtikçe dört dörtlük şekilleniyor. Üniversitemiz 10. Yılını haklı olarak bir gurur içinde kutlamakta. Geleceğin sanatçılarını yetiştiren Güzel Sanatlar Fakültemiz de bu on yıllık gelişime önemli katkılar sunmuştur. Güzel Sanatlar insanlığın farklı bir tarafını temsil etmektedir. Bilimsel, teknolojik, ekonomik gelişmeler uluslararası rekabette önemlidir. Ancak medeniyetimizi sağlam temellere dayalı olarak yükseltmek için sanat şarttır. Bilim adamları Büyük Patlamadan beri 14 buçuk milyar yıl geçtiğini ifade ediyorlar. Bu patlamayla bir kaos değil mükemmel bir evren var oldu. Evrenin mükemmelliğini elbette bilim inceliyor ve ortaya koyuyor ancak sanat da bu mükemmelliği ortaya koyan önemli alanlardan biridir. “ON” adlı üniversitemiz öğretim elemanlarının gerçekleştirdiği sergide emeği geçen, katkısı olan herkesi kutluyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından sergi katılımcılarına Rektör Prof. Dr. Sait Çelik tarafından onuncu yıl plaketi verildi.

Plaket takdiminin ardından 10. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “ON” adlı sergiye özel Güzel Sanatlar Fakültesinde Görevli Okutman Onur Altıntuğ’un bestelediği  “sONsuz” adlı eser, Ney’de Uşak Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu Başkanı Muhammed Said Karabacak, Klasik Gitarda Okutman Onur Altıntuğ tarafından icra edildi.

Açılış serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

“ON” adlı Uşak Üniversitesi Öğretim Elemanları Sergisi 10 Mart 2016 tarihine kadar Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çarşı Sergi Galerisinde ziyarete açık olacaktır.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER