UŞAK -1°C
Soğuk

OKULUN TAVAN SIVASI ÇÖKTÜ: 6 ÖĞRENCİ YARALIpost_views_covks Görüntüleme

kategorisinde, 08 Aralık 2015 - 23:01 tarihinde yayınlandı
okulda-tavan-sivasi-dokuldu-alti-ogrenci-yaralandi-7950512_1077_m081220151634068616584_2
Cumhuriyet Mahellesi’nde bulunan Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulunda bugün ders esnasında meydana gelen küçük çaplı tavandaki sıva düşmesi sonucunda 6 öğrenci hafif şekilde yaralandı.
Tedbir ve müdahale amacıyla hastahaneye sevk edilen 6 öğrenciden birisine 3 dikiş atılırken, olayla ilgili inceleme devam ediyor. . İşte haberin detayları..
Türkiye’de yaşanan garip vakaların bir yenisi daha Uşak’ta bir okulda meydana geldi. Bugün saat 11.00 civarında öğrenciler deste iken Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulu’nun tavanı çökmesi ile herkes şoke oldu. 2 cm olduğu belirtilen tavan sıvası öğrencilerin üstüne doğru döküldü.
Yaşanan talihsiz olay Cumhuriyet Mahallesi 3’üncü Mücahit Sokak’ta bulunan Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulu’nda meydana gelmesi ile tavanın çökmesi üzerine 6 öğrencinin hafif bir şekilde yaralandığı kaydedildi.
Polis ve sağlık ekiplerinin kaza mahaline gelmesi ile 6 yaralı öğrenci Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırılması ile tedavilerine devam edildi.

Polis ekipleri yaşanan kaza ile ilgili soruşturmasına başlamasının ardından Uşak Valisi Ahmet Okur, sosyal paylaşım sitesinden durumu paylaştığı belirtildi. Okur yaptığı açıklamada; “İnşaat kalitesiyle ilgili genel sıkıntımız malum. Okullarımızda hassasiyet daha büyük. Bir okulumuzda tavandaki sıva düştü. Altı öğrencimiz hafifçe yaralandı. İnşaatın teknik standardı hakkında inceleme başlatıyoruz, yavrularımıza geçmiş olsun diliyorum” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER