UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ORMAN YOLLARI ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAK373 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Ocak 2017 - 22:56 tarihinde yayınlandı

 

2016 YILI ORMAN YOLU ÇALIŞMALARI DENİZLİ VE UŞAK’TA BAŞARI İLE TAMAMLANDI…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Denizli ve Uşak’ta toplum yararına tesis edilen yol ve köprü çalışmalarını başarı ile tamamladı.

2016 yılında Denizli ve Uşak illerinde yol yatırım programları kapsamında 60 km yeni yol,
115 km büyük onarım, 66 km üst yapı ve 122 km sanat yapısı yapılarak, yatırım hedeflerinde
% 100’ün üzerinde gerçekleşme sağlandı.

Orman Yolları Ulaşımı Kolaylaştıracak

OGM tarafından yürütülen çalışmalarla, ormanlarımızda silvikültürel faaliyetlerin daha iyi yapılması ve ormanlardaki bakım ve gençleştirme sayesinde de üretim faaliyetlerinde artışlar sağlanması hedefleniyor. 2016 yılı programında bulunan köprü ve kutu menfezler sayesinde Gökçeyaka ve Kocaova Mahalleleri arasındaki ormanlara ulaşım daha rahat sağlanacak. Yine Bayıralan Mahallesi’nde yapılan köprü de bu bölgedeki ormanlara ulaşımı rahatlatarak, yangınlarda ilk müdahaleyi kolaylaştıracak.

Bölgelerde tesis edilen orman yollarının önemine dikkat çeken Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu yollar ormanlarımızın daha iyi işletilmesini sağlayacak hem de orman yangınlarına daha hızlı müdahale edilmesini kolaylaştıracak. Ayrıca yapılan yollar, köprüler ve menfezler köylerin mahalleleri ile arasındaki ulaşımı da rahatlatacak” değerlendirmesinde bulundu.

Tarlalarına daha kolay ulaşabilecek olan köylüler ise yol çalışmaları için başta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere bütün orman teşkilatına teşekkür ettiler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER